• Цената е намалена.
  • Свеж
B203XT Split-core отвори циклусот Сала Ефект тековната сензор 10A

B203XT Split-core отвори циклусот Сала Ефект тековната сензор 10A

 
DEN 816.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
B203 XT Серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола, големината на основните doesn ' t влијаат на тест прецизност,
без разлика на локацијата на примарниот во дупка на тековната сензор.
Тоа навистина може да се измери резолуција од 1000 : 1 и се користи за прецизни мерења на СТРУЈА, AC и пулсот струја.
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
B203 XT-
10 A
B203 XT-
25 A
B203 XT-
50 A
B203 XT-
75 A
B203 XT-
100 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
±10
±25
±50
±75
±100
А
Мерка опсег(Ip)
0—±15
0—±37
0—±75
0—±90
0—±120
А
Се врти сооднос(Нп/Ns)
1 : 1200
1 : 1200
1 : 1200
1 : 1500
1 : 2000
Т
Внатре мерење на отпор
30±0.1%
12±0.1%
6±0.1%
5±0.1%
5±0.1%
Ω
Номинална излезна
@Ip=±Ipn ±1±0.2%
V
Напон
+5 V
V
Потрошувачка На Енергија
20+ Ip X(Нп/Ns)
ма
Референтен напон
+2.5±0.4%
V
Нула напон
@Ip=0 +2.5±0.4%
V
Форумот лебдат
@ -40~+85 ≤±0.05
m V /
Излез лебдат
@ -40~+85 ≤±0.05
m V /
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Време на одговор
@100 A/μ S,10%-90% ≤0.5
µs
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 3
KV
Пропусниот опсег
@ -3db 0~200
KHZ
Апликации
·Променлива брзина на дискови
·Заварување машина
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Електрохемиски
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
Упатства за употреба
1. Се ќе биде во насока напред кога Ip текови според насоката на arrowhead.
2. Примарниот проводник треба да се≤120.
3. Динамичните перформанси (di/dt и време на одговор) е најдобар кога основно дупка е целосно исполнет со автобус бар.
4.Основно врти треба да биде на врвот на сензорот за најдобар магнетни спојка.
5. Кога струјата ќе се мери оди преку сензорот за близина, на напон ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
6.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот сегашните и излезниот напон се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
15
g


Карактеристики на производот

Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Број На Модел На:
B203XT 10A
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи