• Цената е намалена.
  • Свеж
HQCAM Мини Куршум Камера со Вистински Sony EFFIO-E 700TVL 3.6 мм Леќа Мини Отворено Водоотпорен Безбедносен видео надзор на Камерата за 4140+811

HQCAM Мини Куршум Камера со Вистински Sony EFFIO-E 700TVL 3.6 мм Леќа Мини Отворено Водоотпорен Безбедносен видео надзор на Камерата

 
DEN 1680.00
DEN 1512.00

Стока
Во продавницата


Карактеристики На Камерата :
Слика Сензор : 1/3" Sony Exview ИМАШЕ II CCD
DSP : Effio-E (4140+810/811)
Хоризонтална Резолуција : 700 TVL
Мин. Осветлување : 0.001 Лукс (F1.2)/ 0 Лукс За IR
Сигнал Систем : NTSC/PAL
Леќи на камерата :
Камерата Тип : Внатрешна
Монтажа : Ѕид/Cell
Напојување : DC12 V/75 MA
Спецификација На Камерата :
Модел SL-BT005 Image Sensor 1/3" Sony Exview ИМАШЕ CCD II DSP Effio-E (4140+811) Хоризонтална Резолуција Боја на Владата : 650 TVL; Б/W Режим : 700 TVL Ефективни Пиксели NTSC : 976(H) 494(V) ПАЛ : 976(H) 582(V) Мин. Осветлување 0.001 Лукс (F1.2)/ 0 Лукс IR На Сигнал Систем NTSC/PAL Електронски Shutter NTSC : 1/60~1/100,000, ПАЛ : 1/50~1/110,000 S/N Сооднос Повеќе од 48d B E-WDR Да Гама 0.45/1.0 Изложеност Автоматски Баланс на Белата боја ATW / User1/User2 AGC 0.25/0.5/0.75/1.0,До 55db OSD N/A Светлото OFF/ON/BLC/ HLC Слик се Прилагоди Огледало/Brightness/Contrast/Острина/Хуе/Добивка АТР за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Движење Det OFF/ON(Откривање на смисла/ Област Sel) за Приватност Маскирање OFF/ON (4 Зона) Ден/Близу Вистински Ден и Ноќ (Auto/ Ден / Ноќ / Лок. D&N) 2 D-БР OFF/ON (0-15/16 ниво) Пренапонска Заштита Да Леќа Планината 3.7 мм Камера ID OFF/ON Sync. Систем за Внатрешна Аудио Излез Факултативна Видео Излез 1 Vp-p / 75 Ohms Работна Состојба -20~60 Degree/0-93% Влажност Напојување DC12 V/75 MA
ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-3 дена. 2. Време На Испорака :
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Воздух Mail : Генерално 10-30 работни дена. 3. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. 4. Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности.
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање. 2. Сите производи имаат 1 година гаранција. 3. ако не сте задоволни со нашите производи и услуги. Ве молиме контактирајте со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор. ние ќе се обидеме да нашите најдобри за решавање на проблемите.
1. Ние гарантираме дека сите нашите предмети се ", како што е наведено" во нивните описи. Ние се залагаме за 100% задоволството на клиентите за секоја продажба што заврши. 2. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок markup, па ние може да обезбеди квалитет на објектите уште многу конкурентна цена. 3. Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, прво, повеќето се одговори со во 12 деловни часа.


Карактеристики на производот

Сензор Големина:
1/3
Хоризонтална Резолуција:
700TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm, 12mm, 16mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Бренд Име:
HQCAM
Број На Модел На:
SL-BT005
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Димензии (L x W x D)(mm):
20x75mm
Технологија:
Pinhole
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01
Сензор:
ccd
Поддржани Оперативни Системи:
No
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
IR Растојание(м):
NO
Напојување(V):
DC12V
Сензор Бренд:
SONY
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Тип:
Аналогна Камера
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Леќа (mm):
3.6 mm
Аудио Излез:
NO
Сензор:
1/3 Sony HAD CCD
Големина:
20x75mm
моќност:
DC 12V
Леќа:
3.6 mm
Водоотпорен:
Yes
Стил:
мини куршум камера
Бродови Од:
Кина
Агол На Гледање (Степен):
90

Поврзани производи