• Цената е намалена.
  • Свеж
SWT-B250/110H поли фузија заварчик со задник фузија машина

SWT-B250/110H поли фузија заварчик со задник фузија машина

 
DEN 100800.00

Стока
Во продавницата


Почитувани Клиенти, ви Благодариме за вашиот избере нашиот производ. Сакав да разјасниме една работа : ние обезбеди бесплатен превозот до вас од страна на морето. Бидејќи на стоката е тежина и воздухопловните товарни обвиненија е многу скапо. Ако би сакале да ја прифати тоа,ве молиме љубезно ќе ја побарате да ме контактирате. Јас може да се промени на воздушниот товарен задолжен за вас. Со почит. Состојба : Нова Бренд Име : SWT Број на Модел : SWT-B250/90 H Влезен Напон : 220 V Струја : 11 A Моќ : 4500 W Димензии : 110-250 MM Употреба : ЈП PP PVDF Сертификација : CE Пакување Детали : дрво случај три случаи 0.66 cbm 158kg
Апликација за Погоден за задник заварување на пластични цевки и / или приклучоци направени од ЈП PP и PVDF во worksite или работилница. Карактеристики Отстранлив PTFE обложени греење плоча со посебна контрола на температурата систем. Електрични планирање алатка; Се изработени од лесен и висока јачина материјал; едноставна структура, мали и нежни како user-friendly; Ниска почетна притисок гарантира сигурен заварување квалитетот на мали цевки; Одделни две-канал тајмер покажува времето во впива и ладење фази; Високо прецизен и shockproof притисок метар во укажува на јасна читања. Технички спецификации у Заварување се движи : пластични цевки : 90mm-250mm (90mm-110mm-125mm-140mm-160mm-180mm-200mm-225mm-250mm) u Движи на примена : ЈП PP и PVDF у Работен напон : 220 V ±10% 50 hz Вкупна моќ : 3.95 k W, вклучувајќи : планирање алатка : 1.1 k W, греење плоча : 2.1 k W, хидраулични единица мотор : 0.75 k W у PTFE обложени греење плоча, прилагодлив knob за контрола на температурата, разликата во грејната плоча површината температурата ≤±5 в. у Средина температура : -10 c-45c у Електронски брои-надолу тајмер за греење и ладење време ; Целата машина се состои од основна рамка, греење плоча, планирање алатка, хидраулични единица и поддршка (за планирање алатка за & греење плоча)


Карактеристики на производот

Напон:
220V
Бренд Име:
MMTech
Димензии:
830*465*550;665*500*560;565*500*555
Тежина:
133KGS
Заварување Област:
110-250mm
Фреквенција:
50Hz
Број На Модел На:
SWT-B250/110H
Употреба:
Се PE,PP, и PVDF
Напон:
220V
моќност:
4500W

Поврзани производи