• Цената е намалена.
  • Свеж
12GA DC 3V 6V 12V M3*34mm Навој род Завртка вратило Мала електрична опрема моторни микро метална кутија за Робот Авиони модел заклучување на Вратата

12GA DC 3V 6V 12V M3*34mm Навој род Завртка вратило Мала електрична опрема моторни микро метална кутија за Робот Авиони модел

 
DEN 479.52

Стока
Во продавницата


Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн.
Ако треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете најдобри трговија на големо цена и превозот цена.75 1 10g 12 GA-3-250 S 250 190 0. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата. Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното. Пост Воздух Mail понекогаш ќе биде одложен, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации. Ние ќе споделување на купувачи на црната листа на сите Кинески добавувачи ако се подигне спор, без да ни се јавите во прв план. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод.
Потврди Напон, вртежен момент, Структура, Работа правило.
Превозот Совети :
1. Ако, исто така, имаат проблем, ве молиме контактирајте со нас.5 Евра за вредност value >150 Евра.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).
Кога инсталирате. Сите производи од нашата продавница беше тестирање пред превозот, и со најдобри пакет. Можете да пребарувате категории.
******************************Овој производ опис започнете************************ ** ** 12 GA DC 3 V 6 V 12 V Навој род Завртка вратило оска Микро Електрична намалување Мини метал опрема моторни Робот Авиони модел заклучување на Вратата
Овој мотор се вклопуваат со М3 лешник, орев работи на линија, "линија брзина" "push/pull удар" се прикажани како следнава листа.Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок.
Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само високо-квалитетни производи, разумна цена, но, исто така, е безбеден и удобен купување на животната средина.
Шведската царина : екстра 7.
Моторот е вратило axial насока и радијална насока имајќи стрес не треба да надминува способност.
Широко се користи во Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување, Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач прекинувач, хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион, модел авион, РК smart автомобил, Камера мотор, Куќа, здравје, Мини Пан/ Навалите камера, Пари пребројување на машина, Електронски брави, Вид на прст-електронски брави, Авто shutter, Монета наплата уреди, Куќа, здравје, итн. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент . Речиси сите објектот е во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори. Ако е потребно, може да се инсталира Прекуструјна Заштита Уред.
Зошто не моторни работи?
Вашиот мотор ако е ниска брзина на мотор, екстра ниска брзина на мотор треба да се почитува внимателно.
Инсталирате и да Работат забелешки :
Не чувајте или работат на висока температура или влажна средина, и да се избегне гас средина. Конекција ако е точно, и други електрични делови, ако е во ред.
******************** ** **** На крајот од овој производ е опис ********************** **
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
Структура : прав Агол Излез, Директно Излез, Оди и Назад, Ротација Работа, Линија Работа.
Корисниците се одговорни за царина .17 2
Овој мотор со мала јачина, голем вртежен момент, сите метални опрема, издржливи. Должината на прачка е 28 mm.
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе.5 12 GA-6-190 S DC 6 V 190 145 2 160 16 1.
Мотор под товарење, Мерка Тековната не треба да надминува мотор е Номинална Струја. Ние искрено се регрутира во Светот Агент по најниска цена.
Работа по Правило : Колку долго работат во еден период.


Карактеристики на производот

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3V 90RPM, 3V 250RPM, 6V 190RPM, 6V 500RPM, 12V 400RPM, 12V 980RPM
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Постојана Струја(A):
150mA/ 180mA / 200mA
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Изградба:
Постојан Магнет
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Број На Модел На:
12GA-...-...S
Излезна Моќност:
0.5 W
Тип:
Опрема Мотор
Вртежен момент:
0.9 N*cm, 0.2 N*cm, 2N*cm, 0.3 N*cm, 3.5 N*cm, 1N*cm,
Употреба:
Авион модел, DIY мотор, електрично заклучување, робот модел, паметни автомобил
Димензија (исклучување на окно):
12x10x28mm
окно:
M3x34mm (навој род вратило)
Род Должина:
28 mm
Без Оптоварување Брзина:
DC3V 90rpm, 250rpm; DC6V 190rpm, 500rpm; DC12V 400rpm, 980rpm
Loadind брзина:
DC3V 70rpm, 190rpm; DC6V 145rpm, 375rpm; DC12V 300rpm, 735rpm;
Употреба 1:
Играчки, Интелигентен робот, електрично заклучување на вратата, Отпечатоци заклучување,
Употреба 2:
Прст-електронски брави, електрична мрежа switch, далечински управувач префрлате
Употреба 3:
хотел брава, далечинско заклучување, Паметни Заклучување, Интелигентни заклучување, модел авион
Употреба 4:
модел авион, Камера мотор, уред, мини Пан/ Навалување на камерата.
Нето тежина:
10 g

Поврзани производи