• Цената е намалена.
  • Свеж
хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100192507 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

хард диск делови PCB логика одбор печатени коло 100192507 за Seagate 3.5 ИРО/PATA hdd податоци за обновување на хард диск поправка

 
DEN 710.40

Стока
Во продавницата

(бидете сигурни дека вашата оригинална PCB број е точно на истата со овој број) PCB Број : 100192507 Контролор : 100167669 Мазна Чип : SH6950 D Контролор : 100167669 Мазна Чип : 100158192 Контролор : 100172979 Мазна Чип : SH6950 D Контролор : 100172979 Мазна Чип : 100158192 Одговараат за : ST320011 A, ST340016 A, ST380011 A, ST380021 A, итн Постојат различни РЕВ на СВ PCB одбор : REV A/B/C/D/E, повеќето од различни РЕВ се compatiable, не барање на главниот чип, мазна чип други чипови мора да се исти; дури и различни главната&мазна и други чипови се compatiable.2 Ако не, pls проверете уште еднаш вашиот диск проблем, можеби и во други делови ќе има проблем, исто како и на главата, итн. Сите Пхб биле тестирани пред превозот; 4) се користат за обновување на податоци/repair прашања, на PCB одбор има се тестирани и се во добра работна состојба. За ретко одбор број, треба да се определи РЕВ. 9) Различни од МД коло, повеќето ST PCB коло, со ист број на различни господар чип и мазна чип. инаку базирани ние знаеме compatiable, ние ќе брод во случаен избор.


Карактеристики на производот

Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Бренд Име:
јас-supersim

Поврзани производи