• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL Обичај 500pcs Специјалност Хартија - 320g Школка Хартија gilding Бизнис Картички Бизнис Картичка посета картичка Печатење

Бесплатен Превозот на курирската служба DHL Обичај 500pcs Специјалност Хартија - 320g Школка Хартија gilding Бизнис Картички

 
DEN 2635.20
DEN 2240.00

Стока
Во продавницата


Бесплатен Превозот на курирската служба DHL Обичај 500pcs Специјалност Хартија - 320g Школка Хартија gilding Бизнис Картички Бизнис Картичка посета картичка Печатење
1.320 g Школка Хартија.
2. 90mm*54mm
3. Дебелина : 0.3 mm
4. превозот со DHL/Федекс/EMS
5. Печати : 4+0 C
6. Количина : Било која количина.
7. Целосно направен од нов материјал, никогаш не втора рака материјал.
Уметнички дела барање :
1) Б leeding : 1mm крварење
2) Фонт за конверзија . Ве молиме фонт за конверзија. Фонт за конверзија се однесува за претворање на текстот во патот, но не можете да го уредите, кога испраќање на другите, тоа нема да се промени ефект на датотека или слика загуба или заменети со други фонт на примачот страна. Ве молиме обидете се : мени - text - за да креирате профил, или избраниот текст, десно-кликнете креирате профил (можеби не"креирај профил", видете ако слични велејќи : )
Corel DRAW ве молиме зачувајте како CDR формат, верзија 9.0 или подолу
Неограничена власт, Illustrator ве молиме зачувајте како EPS формат
Photoshop ве молиме зачувајте како ПСД, TIF или JPG формат, резолуција не помалку дека 350dpi
3) Боја на владата : CMYK
Бизнис картички Цел чекори :
чекор 1) Контактирајте со нас за Котација На Трговија управување со р
чекор 2) Потврди уметнички дела
чекор 3) Место на цел (не направи плаќање).
чекор 4) Ние се прилагоди на цена и се информираат да плаќаат.
чекор 5) исплата.
чекор 6) Производство започне и превозот
Дизајн Шаблони за Слободни : Ако не знаете како да го направите дизајн, ве молиме да не грижете се. Ние нудиме дизајн шаблони за слободни. Ве молиме контактирајте со нас за тоа сега!
Празни шаблони за Слободни : Ако сте дизајнер, можеме да испратите празни шаблони за вас. На шаблони се со точни спецификации. Само да се стави вашиот дизајн на празни шаблони. Многу лесно!! Ве молиме контактирајте со нас за тоа сега!
1000pcs многу, Бесплатен Превозот на курирската служба DHL високо-одделение заоблени картичка 0.38 mm PVC свила сребро картичка производство на ПВЦ картичка двострано печатење US$ 92.90 /многу
парчиња / многу
Бесплатен превозот Пластични транспарентен ПВЦ бизнис картичка еден со кои се соочуваат печатење-јасно картичка мат лица 500 картички по име US$ 47.90 /многу
парчиња / многу
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL ПРОЗОРЦИ, ПВЦ визит-карта вип картичка, единствено еднострана /Двојно Двострано Инкџет Печатење Бела Слободни дизајн US$ 58.90 /парче
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL ПРОЗОРЦИ матирано транспарентен ПВЦ пластика custom name карта вип картичка, бизнис картичка печатење,Полна Боја Матирано US$ 46.90 /парче
метал бизнис картички , златна и сребрена Делукс Метал Визит-Карта Вип Картички,Двојно-страна,слободни дизајнирање и бесплатен превозот САД$ 118.90 /парче
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL ПРОЗОРЦИ високо-одделение бизнис картичка 300gsm име картичка,бизнис картичка печатење на US$ 13.90 /парче
Бесплатен Превозот преку DHL двострани Со Бело мастило Транспарентен Проѕирен Сопствен Бизнис Картичка ПВЦ Пластични картички pinting US$ 68.90 /многу
парчиња / многу
Бесплатен Превозот на курирската служба DHL ПРОЗОРЦИ Полна Боја Пластични ПВЦ Бизнис Картички на Двете Страни Печатени, 0.38 mm Дебелина, со Врвен квалитет, Најдобра Цена US$ 73.90 /парче


Карактеристики на производот

Големина:
54*90mm
Бренд Име:
Моден Печатење
Тип:
320g Школка Хартија
дизајн:
бесплатни дизајн
боја:
Полна Боја
Печатење Страни:
две двострано печатење
Coner Стил:
Заоблени агли (стандардно, повеќе опции на располагање)
превозот време:
3-7business дена

Поврзани производи