• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот 10PCS Боја Плоштадот Филтер Кутија, торба случај Сет За Cokin P Серија Set +Складирање кутија случај

Бесплатен Превозот 10PCS Боја Плоштадот Филтер Кутија, торба случај Сет За Cokin P Серија Set +Складирање кутија случај

 
DEN 512.64
DEN 472.00

Стока
Во продавницата


Опис
Карактеристики :
На TIAN YA филтри е замена за Cokin P серија, имаат висок квалитет. Овие филтри дава голема флексибилност, овозможувајќи ви да го постават филтер каде точно ви треба тоа во вашата слика. Можете да најдете разликите од горенаведените слики кои се користат со или без филтри.
Постепено филтер е МОРА да ИМА за дигитални корисници, бидејќи дигитален сензор за разлика од филмот има многу ниска изложеност на толеранција. Детали ќе бидат изгубени на двете ниска и висока светлина област. За да се поправи ова, треба постепено филтерот за да го биланс!
Имаме различни бои во акции. Сина, црвена, ND2, ND4, ND8, портокалова, кафена, зелена, жолта, дипломирал сина, дипломирал браун, дипломирал црвена, дипломирал зелена, дипломирал сива (ND4), дипломирал портокал, дипломирал жолта, дипломирал пурпурна.
Не двоумете се да се комбинираат бои филтри со други специјални ефекти филтри.
10 парчиња филтри се вклучени :
Дипломирал ND2 x 1
Дипломирал ND4 x 1
Дипломирал ND8 x 1
Дипломирал ND16 x 1
Дипломирал браун филтер x 1
Дипломирал жолта филтер x 1
Дипломирал портокал филтер x 1
Дипломирал зелена filterx 1
Дипломирал сина filterx 1
Дипломирал пурпурна филтер x 1
Складирање кутија случај за 10 компјутери
Како да го користите :
Завртки од адаптерот прстен на вашиот објектив, а потоа лизгајте филтер држач за полнење прстен додека не легне на место,
во последниот слајд филтер во еден од филтер држач слотови.


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
12
Бренд Име:
хари добро
Пакет:
No
Тип:
1

Поврзани производи