• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот Хотелско Лоби Долга Сина Лустерот Светлина

Бесплатен Превозот Хотелско Лоби Долга Сина Лустерот Светлина

 
DEN 55200.00

Стока
Во продавницата

Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки помеѓу 10-20 инчи во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Лустери кои ќе светне вашиот живот. Повик на еден од нашите уметност консултанти и ние може да се стави заедно сопствен предлог со посебни димензии и цени само за вас. Достапна во само 1 големина. Ако ти едноставно не може да одлучи на кој лустерот одговара на вашите потреби, дозволете една од нашите обучени уметност консултанти се развие личен предлог за вас, со користење на бои и димензиите на вашиот дом и/или бизнис. Можете да го прилагодите големина и боја. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација и бесплатна телефонска поддршка. Ако имате било какви прашања во врска со нашите лустери или сакате да додадете сопствени опции, да ни даде на повик и ние ќе можеме да работиме на сопствена цел преку телефон. Сите пакети осигурени против кршење. Сите Лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80 инчи од таванот со нашите прилагодливи кабел за заклучување на кабли. Стандард кабли се прилагодливи до 80 инчи и треба да работат во повеќето празни места. Сакаме стакло уметност и не можат да чекаат да се слушне од вас! Компанијата Информации
Палета на бои :
Топ производи :
Нови Пристигнување :
.
Бесплатен Превозот Хотелско Лоби Долга Сина Лустерот Светлина
Големина : W70cm*H135cm(W28"*H54")
За лустерот :
Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози. Со повеќе од 6 години искуство изработка на сопствени предлози за двете комерцијални и станбени ентериери, ние може да се стави заедно лустерот дека ќе ја напушти вас и вашите гости зборови за годините што доаѓаат. Хардвер и електрична опрема вклучени. Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу similiar за ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Светилки се достапни преку врвот на лустерот. Пакување & Испорака
Пакување :
Превозот :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС .
Обичај Димензии : Ако можеш да сонуваш тоа, ние може да се изгради. Едноставно јавете ни се на продавницата и нека знаат точно она што го сакате од вашиот лустерот и ние ќе се направи тоа да се случи!
Флеш Монтажа или Виси Вашиот Лустерот од Високи Тавани : Сакате вашиот лустерот како блиску до таванот, како е можно? Нема проблем. За високи тавани, можеме да додадете екстра-долги кабли за номинална цена.
Димензии :
Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни. Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Ве молиме овозможи 3-4 недели за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3 недели.
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 110 V-240 V ЛЕР светилки , а бранеа никел таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме.
Како да нарачате :
Ако ви се допаѓа лустерот имаме сликата, едноставно кликнете на "додади во кошничка" копчето за потоа да продолжи да плаќање. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење упатство за инсталација и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Како да се Прилагоди на вашиот лустерот :
Над половина од стакло уметност лустери ние продаваме тука се прилагоди на некој начин.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
100% рака разнесени
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
G9
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
BGC2081
Големина на:
W70cm*H135cm(W28*H54)
Напон:
110v, 120v, 220v, 240v
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Поврзани производи