• Цената е намалена.
  • Свеж
Отклучување Huawei E5878s-32 4G LTE MIFI WIFI Модем Џеб 150M Moible жешко место Рутер

Отклучување Huawei E5878s-32 4G LTE MIFI WIFI Модем Џеб 150M Moible жешко место Рутер

 
DEN 5664.00

Стока
Во продавницата

Боја/пакет/logo ќе случаен испорака!~ Huawei E5878s-32 Преглед
Користење на Нано на Калапи Технологија (NMT) која е комбинација на метал со полимер во лесна материјал, Huawei E5878 е најтенкиот 4 G мобилни Wi-Fi кои мерки 7.5 mm дебели и 109.5 mm долга и 58mm широк. Оваа E5878 мобилни жариште е во можност да остане на интернет за до 8 часа на употреба во LTE режим или 380 часа на времето на мирување, обезбедени од 1900 m Ah напојува од батерија. Тоа, исто така, може да обезбеди солидна Wi Fi конекција до 10 уреди во рамките на 100 метри опсег - amulti-режим на безжичниот терминал за SOHO и бизнис-професионалци.
Huawei E5878 Технички Спецификации
Huawei E5878s-32 Оперативни фреквенција :
LTE ФЛОПИ : 2600/2100/1800/900/800/850 MHz
DC-HSPA/HSPA/HSPA/UMTS : 2100/1900/900/850 MHz
EDGE/GPRS/GSM : 1900/1800/900/850 MHz
WLAN : 2.4 GHz
Дата На Ветер :
LTE (DL) податоци услуга до 150 Mbit/s(ФЛОПИ)
LTE (UL) податоци услуга до 50 Mbit/s(ФЛОПИ)
DC-HSPA+ (DL) податоци услуга до 43.2 Mbit/s
DC-HSPA+ (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit/s
HSPA+ (DL) податоци услуга до 21.6 Mbit/s
HSPA+ (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit/s
HSDPA (DL), податоци, услуги и до 14.4 Mbit/s
HSUPA (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit/s
UMTS data service до 384 kbit/s
Податоци EDGE услуга до 236.8 kbit/s
Податоци GPRS услуга до 85.6 kbit/s
WLAN на ветер :
802.11 b : До 11 Mbit/s
802.11 g : До 54 Mbit/s
802.11 n : HT20 : Поддршка MCS0–MCS7; До 72.2 Mbit/s.
Поддршка MCS8–MCS15; До 144.4 Mbit/s.
802.11 n : HT40 : Поддршка MCS0–MCS7; До 150 Mbit/s.
Поддршка MCS8–MCS15; До 300 Mbit/s.
Карактеристики :
SMS функција;
Брзо подигање;
Firewall постави;
LTE/3 G/Wi-Fi авто offload;
Вграден-во DHCP Сервер, DNS РЕЛЕ и NAT
Напојување : AC : 100-240 V, DC : 5 V, 1
Батеријата
Тип : Li (батерија, irremovable)
Капацитет : 3.7 V, 1900 m Ah
Максимална работно време : 6 часа (во зависност од мрежата)
Максимално време во мирување : 380 часа (во зависност од мрежата)
Надворешни интерфејси :
Микро USB интерфејс
Стандарден Микро 6-pin-от на SIM-картичката интерфејс
OLED екран
Копче-притиснете : прекинувач, RESET (switch
Антена
Вграден LTE/UMTS/GSM главниот антена
Вграден LTE/UMTS разновидност антена
Вграден-во WLAN антена
Димензии (W × D × H) : 109.5 mm×58.0 mm×7.5 mm
Тежина : околу 80 g (вклучувајќи ја батеријата)


Карактеристики на производот

Wifi Frequence:
2.4 G&5G
Бренд Име:
ZTE
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Тип На Мрежа:
4G/3G
Поддржува WDS:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
Поддржува WPS:
No
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbs
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Број На Модел На:
E5878s-32

Поврзани производи