• Цената е намалена.
  • Свеж
Lcd Дисплеј Уни Т Ut15c Волтметар Тестер Водоотпорен Ip65 Тип Напон Тестери Voltmeter Мотоцикл Voltimetro

Lcd Дисплеј Уни Т Ut15c Волтметар Тестер Водоотпорен Ip65 Тип Напон Тестери Voltmeter Мотоцикл Voltimetro

 
DEN 1391.52

Стока
Во продавницата

- Нашата програма ќе ја напушти назад истиот повратни информации за вас, по вашите позитивни повратни информации.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ на веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.- DHL, Fed Ex, ТНТ, UPS-от, EMS, Кина Пост, Хонгконг Пост се сите достапни.
ЕДИНИЦА UT15 C LCD Дисплеј Водоотпорен IP65 Тип Напон Тестери voltmeter мотоцикл voltimetro волтметар Тестер
Карактеристики
UT15 серија тест пенкало има функции : AC/DC напон мерење (вклучувајќи три-фаза AC), фаза позиција ознака на три-фаза AC, тест на континуитет и една сонда за мерење (судија нула жица или живеат жица).- Една година гаранција. Фаза Ротација Тест 50 Hz да 60 Hz Спектар Избор Автоматско Поларитетот Откривање Позитивни & Негативни слаба Батерија Прикажете Краток спој на две води, LED и beeper не врз тоа значи
батеријата е ниско Факел Еден Олово (L2) Напон
Откривање Таа е наменета само како брза проверка.- Увозни давачки, даноци и други давачки што се случи во вашата страна не се вклучени во цената на објектот. Повратни информации 1.- Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите. Се надевам дека ќе може да го разбере!Благодарение На Производот Сликата
Гаранција 1.- Ве молиме потврди детални информации за достава на фактурата. На пример, колку цената што треба да се напише на товарен лист, фактура, или како да се опише објект, итн. Благодарам многу за вашето време.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови. Тоа е се применуваат за топење, електрони, произведуваат, фосилните масло, национална одбрана, електрична енергија и хемиски инженеринг и така натаму. Овие надоместоци се обезбедени од страна на купувачот.- Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).5 V Батерија (ААА) x 2 (НЕ) LCD екран со Големина 23 x 12mm Производ во Боја Црвена и Сива Производ Нето Тежина 210g Производ Големина 275 x 51 x 30мм Стандардни Додатоци англиски јазик Прирачник Стандард Поединечни Блистер Пакување Стандард Количина По Картон 30pcs Стандардна Картон Мерење 440 x 295 x 455mm (0.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.- Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот. Ви благодарам многу за вашата поддршка и посакуваме да имате пријатен ден!
. Континуитетот LED ќе го осветлуваат
и ѕвончето ќе звук.- Ве молиме проверете со што земјата е Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да купите.
Спецификација на производот Техничките Функции/ Карактеристики UT15 C
Напон ЛЕР Чекори (AC/D)
12 V : помеѓу 0 до 12 V LED ќе го осветлуваат
24 V : помеѓу 19 V ± 2 V LED ќе го осветлуваат
50 V : помеѓу 48 V ± 6 V LED ќе го осветлуваат
120 V : помеѓу 110 V ± 20 V LED ќе го осветлуваат
230 V : помеѓу 200 V ± 20 V LED ќе го осветлуваат
400 V : помеѓу 340 V ± 30 V LED ќе го осветлуваат
690 V : помеѓу 520 V ± 30 V LED ќе го осветлуваат Континуитет Тест Опсег од 0 до 100kΩ.


Карактеристики на производот

Димензии:
275mm*51mm*30
Мерење На Отпор Опсег:
0-100Kohm
Мерење На Напон Спектар:
0V-690V
Мерење Capacitance Опсег:
50Hz~ 60Hz
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
10ua
Мерење Inductance Опсег:
50Hz~ 400Hz
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Работен Режим:
Автоматски операција
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Број На Модел На:
UT15C
Температурата На Работа:
-40°C - 1000°C
Поларитетот Откривање:
Позитивни & Негативно
Тест На Континуитет:
Beeper и LED Индикатор за светло
Вода-Доказ IP65:
Yes
Карактеристики 1:
Водоотпорен Multimeter
Карактеристики 2:
тестер на напон детектор
Карактеристики 3:
единица ut15c
Карактеристики 4:
Волтметар Тестер
Карактеристики 5:
тестер на напон
Карактеристики 6:
волтметар
Карактеристики 7:
тестер детектор

Поврзани производи