• Цената е намалена.
  • Свеж
Новиот Бренд Simthread 8pcs 1000 полиестер +5 компјутери 1000m сјај тема + 2 парчиња 500m метален нишка со DHL бесплатен превозот!!

Новиот Бренд Simthread 8pcs 1000 полиестер +5 компјутери 1000m сјај тема + 2 парчиња 500m метален нишка со DHL бесплатен превозот!!

 
DEN 4127.52

Стока
Во продавницата


Новиот Бренд Simthread 8pcs 1000 полиестер +5 компјутери 1000m сјај тема + 2 парчиња 500m метален тема /комплет 1000m мини конус висок дом машина вез со DHL бесплатен превозот!!
threadembroidery тема.
Оваа полиестер home машина везови тема комплет вклучува 8pcs 120 D/2 40 WT разновидниот бои полиестер 1000m/конус & 5 компјутери Најлон 120 D/2 сјај во нишка темна тема 1000m/конус & 2 парчиња MS tyoe метален тема 500m/конус со пластична кутија. Тоа е одлична комплет.
Топла selling15 spools 1000m светат во темница тема+јасно пластична кутија. 3 spools*5 бои, Светлечки конец,+ бесплатен превозот САД$ 96.95 /многу
15 парчиња / многу
бесплатен превозот+2013 најновите топла продажба 61colors /комплет 1100 Метри мини конус висок квалитет полиестер везови тема +пластична кутија US$ 119.99 /многу
61 парчиња / многу
L size пред-рана bobbin нишка со sideless, конец за шиење+бесплатен превозот САД$ 119.95 /многу
720 парчиња / многу
L size пред-рана bobbin нишка со пластични страни, конец за шиење+бесплатен превозот САД$ 129.95 /многу
720 парчиња / многу
Бесплатен Превозот!! сјај тема/3000m/конус Светат Во Темница Везови Тема, Светлечки тема US$ 99.98 /многу
5 парчиња / многу
Спецификација
polyestery везови Нишка
Опис : 120 Denier 2 Ply Полиестер - Големина 40
Метри : 1,000 Метри/ гајтанот и 61spools/пакет
Тема Тежина : 26 Грама Нето Тежина од 1.000 м полиестер Везови Нишка (Прибл.)
Гајтанот Тежина : 7 Грама Нето Тежина на Длабока Сива Мини-Кралот Spools (Прибл.)
Просечната Затегнувачка Цврстина (CN) : 1100
Просечната Кршење На Издолжување Стапка(%) : 22.84
Ре-Пресврт : 550
Бои Брзина : До 4 Одделение
Секоја боја е достапен. ние имаме обичај обработка за вашата боја на побарувачката.
Многу Убава Разновидниот бои полиестер нишка
Пет популарни сјај тема бои со розова, сина, жолта, зелена, бела
Злато & сребрена металик бои
Убаво Комплет


Карактеристики на производот

Бренд Име:
Simthread
Техника:
Mercerized
Материјал:
100% Полиестер
Употреба:
Шиење,Везови,Ткаење
Функција:
Висока Температура Отпорни,Висока Издржливост,Еко-Пријателски
Шема:
Обоена
Предиво Тип:
Филамент
Тежина (g/топка):
26g
Предиво Count:
120D/2
Број На Модел На:
8+5+2
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
боја:
15 бои
is_customized:
Yes
боја:
избрани боја

Поврзани производи