• Цената е намалена.
  • Свеж
ЕДИНИЦА UT81B Рачни LCD Scopemeters Дигитални Multimeter 8MHz 40MS/s Реално Време Стапка на Примерок Дигитални Multimeters Со USB Interfac

ЕДИНИЦА UT81B Рачни LCD Scopemeters Дигитални Multimeter 8MHz 40MS/s Реално Време Стапка на Примерок Дигитални Multimeters Со

 
DEN 7943.52

Стока
Во продавницата

ЕДИНИЦА UT81 B 8 MHz 40 MS/s Реално Време Стапка на Примерок Рачни LCD Scopemeter Oscilloscope Дигитални Multimeter UT81 B е рачни дигитални oscilloscope multimeters дека има вграден дигитален контрола на технологија, дизајн и поставете дигитални чување oscilloscope и дигитални multimeter во едно. Oscilloscope мерка на владата е целосно интелигентни мерни систем, вклучувајќи сигнал на текст, обработка на податоци, автоматско пребарување, бранови складирање и трансфер; multimeter мерење режим мерки AC/DC напон и струја, отпор, напред напон пад на диоди, континуитет, фреквенција, должност сооднос и capacitance. Главни Карактеристики 1. 8 MHz пропусен опсег 2. 40 MS/s земање мостри стапка 3. 160×160 пиксели на екранот 4. 20m V/div-500 V/div текст чувствителност 5. 4000 екранот брои 6. Автоматско и рачно се движи избор 7. Заштита од преоптоварување за сите движи
СПЕЦИФИКАЦИИ : Модел UT81 B DMM Спецификации Спектар Најдобри Точноста DC Напон (V) 400m V/4 V/40 V/400 V/1000 V ±(0.8%+8) на AC Напон (V) 4 V/40 V/400 V/750 V ±(1%+15) DC Струја (А) 400µA/4000µA/40m A/400m A/4А - /10 A ±(1%+8) AC Струја (А) 400µA/4000µA/40m A/400m A/4А - /10 A ±(1.5%+8) Отпор (Ω) 400Ω/4kΩ/40kΩ/400kΩ/4 MΩ/40 MΩ ±(1%+5) Capacitance (F) 40n F/400n F/4µF/40µF/100µF ±(3%+8) Фреквенција (Hz) 10 Hz-10 MHz ±(0.1%+3) Опсег Спецификации Спектар Најдобри Точноста Опсег на 8 MHz √ во Реално Време за Земање мостри Стапка 40 MS/s √ Вертикална Точност ±(5%+1) за Внесување на Осетливост 20m V/div - 500 V/div(1-2-5) √ Хоризонтална Точност ±(0.01%+1) Време-База Спектар 100ns/div - 5s/div(1-2-5) √ Карактеристики Екранот Смета 4000 Авто Спектар √ Должност Циклус 0.1 ~ 99.9% √ Диоди √ Автоматско Исклучување √ Континуитет Ѕвончето √ Екранот 160 x 160 Монохроматски √ Предизвика Видови Слободни Кандидира/Нормално/Single Shot √ Меморија 10 екрани и поставување √ Контраст и Светла Подесување √ Индикација за слаба Батерија √ USB Интерфејс √ LCD заднинско Осветлување √ Текст Отпорност за DCV Околу 10 MΩ √ Општи Карактеристики Моќ 1.5 V Батерии (R6) X 4 ( Не вклучени на авио превозот ) LCD Големина 60mm X 60 mm Производ во Боја Црвена и сива Производ Нето Тежина 498g Производ Големина 200mm X 100mm X 48mm Стандардни Додатоци Тест Олово, Алигатор Клип, USB Интерфејс Кабел, PC Софтвер на CD, BNC Сонда Стандард Поединечните Подароци Кутија за Пакување, англиски Упатство
Производ Слика
Компанијата вовед
Почитувани купувачи пријател : Ние ќе брод за сите објекти во рамките 1-3 работни дена по приемот на плаќање,нашата цел е : се надевам дека ќе го добие тоа во кратко време. Стандард на Превозот : во САД,од страна на e Packet на Кина пост ,треба 7-12 работни дена. Кон ЕУ, од страна на Холандија Пост/ Aliexpress стандард превозот ,треба 15-20 работни дена. Во Русија , Украина,Белорусија и Казахстан , ќе брод од страна на J-Нето Express(земе 25-30days. за нормално породување), тоа може да се следи во текот на превозот со врата до врата услуга. Во Австралија и Канада , од страна на UBI посебна линија , обично треба да се земе 15-20 дена. За да Н и С. Америка , Мексико и Бразил, од страна на Холандија Пост ,треба 30-35 работни дена. Овие датумот на породување само за да ги видиш ,не се референтни за финална испорака. Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ние ќе прогласи клиент бара вредност за мали даноци . Гаранција&Политика на Враќање : Ние ги охрабруваме сите корисници да комуницираат со нас преку e Bay пораки. Ако имате било какви прашања или коментари она врска со нашите производи или оглас, ние се чека да се слушне од вас 1 година гаранција е понуден за овој производ.Ако производот функционираат под правилна употреба на прирачникот во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас за да се добие превозот инструкции и го испрати назад во вашиот трошоците за превозот. 30 дена за евалуација и истражување зема поставени по добивањето на вашиот врати објектот.Сосема нов замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашата гаранција


Карактеристики на производот

Мерење На Напон Спектар:
400mV/4V/40V/400V/1000V
Мерење На Струја Опсег:
10A
Димензии:
200mm*100mm*48mm
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
UT81B
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење Inductance Опсег:
10Hz~10MHz
Мерење Capacitance Опсег:
40nF/400nF/4uF/40uF/100uF
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Работен Режим:
автоматско опсег
Мерење На Отпор Опсег:
400ohm/4Kohm/40Kohm/400Kohm/4Mohm/40Mohm
Температурата На Работа:
-400°C-1000°C
HZ:
10HZ-10MHZ
Карактеристики 1:
обемот multimeter
Карактеристики 2:
рачни oscilloscope
Карактеристики 3:
рачни дигитални multimeter
Карактеристики 4:
дигитални multimeter
Карактеристики 5:
Единица ut81b обемот метар
Карактеристики 6:
единица multimeter
Карактеристики 7:
Рачни LCD Scopemeters
Карактеристики 8:
8MHz 40MS/s Oscilloscope

Поврзани производи