• Цената е намалена.
  • Свеж
сребрена не ' рѓосувачки челик газа мешани школка смола мозаик плочки за патот мозаик дневна соба и бања ѕидни плочки, кујна backsplash

сребрена не ' рѓосувачки челик газа мешани школка смола мозаик плочки за патот мозаик дневна соба и бања ѕидни плочки, кујна

 
DEN 11952.00

Стока
Во продавницата


Спецификации :
Материјал :
Стакло, школка, од не ' рѓосувачки челик
Оригинални :
Кина
Плочка Големина На :
15x15mm, 15x48mm, 15x98mm
Лист Големина На :
12x12" ( за 300x300 mm), мрежа поддршка
G. W. :
1.6 kg/ft sq
Примена :
Дневна Соба, Кујна, Конзерваториум, Бања, Студија, Спална Соба, Ходникот
НАПОМЕНА : 1 lot= 11 квадратни метри= 1 квадратен метар= 1 м2
Околу Ќе Хомер Мозаик
Хомер Декорација Материјал Co., Ltd. специјализирана за производство и работење на претпријатијата мозаик плочки, како мајка на бисер мозаик плочки, стакло мозаик плочки, кристално msaic, керамички мозаикот, камен мозаик, метал мозаик и други уметнички мозаик плочки. Нашата фабрика се наоѓа во Foshan Градот.
Мозаик Плочки На Решетката
Мозаик плочки се мали, обично 1-инчен-квадрат или помалку, керамички или мермер дизајни на поголемите плочка колеги. како се врши резултат на едноставен фактот што тие се толку мали, мозаик плочки се доставени на мрежа поддршка во однапред определен боја шеми. Овие групи на плочки, обично дванаесет плочки широка и дванаесет плочки долго, се направи брзо се одржи далеку од мозаикот ѕид плочка инсталација.Мозаик плочки производители ќе брзо се вклучуваат и издржлив, лесен-за-чистење на ѕид површината. како кратко време кога ќе дознаете соодветни техники, може да се трансформира вашиот ѕид со мозаик плочки поголема од викенд.Поставување на листови од мозаик плочки во рамките на вашиот простор, особено каде што се инсталирање на нив. Плочка мора да се претвори во идентични температури од просторот претходно да се започне инсталацијата. погледне во секој лист од мозаик плочки. договорено освен било листови со недостасува или испукани плочки. отстрани испукани плочки со пилинг ги настрана поддршка на состојба. договорено освен еден лист да се искористи за замена плочки.


Карактеристики на производот

Шема:
Авион Ѕид Налепница
Стил:
Модерна
Спецификација:
Multi-piece Package
Класификација:
За Ѕид,За Плочка
Број На Модел На:
HMB1361
Сценарија:
Ѕид
Материјал:
Метал
Тема:
Шема
Употреба:
ѕидот, кат и backsplash и др.
Потекло:
Кина
Поддршка За Подлога:
Mesh Поддршка
дизајн:
Мозаик Дизајн
Модел Бр.:
HMM1009
is_customized:
Yes

Поврзани производи