• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот 12V/35W AC ТЕНОК БАЛАСТ H4 Hi/Низок КОМПЛЕТ H4-2 Xenon + Халоген сијалица xenon комплет за во автомобил светла 4300K/6000K/8000K/10000K

Бесплатен Превозот 12V/35W AC ТЕНОК БАЛАСТ H4 Hi/Низок КОМПЛЕТ H4-2 Xenon + Халоген сијалица xenon комплет за во автомобил светла

 
DEN 1347.84

Стока
Во продавницата


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШИОТ ги ЧУВАТЕ Вашите задоволни е нашиот најдобар задоволство,pls контактирате директно кога е потребно,да уживаат во превозот,ние се HONGYUE КРИЕШЕ ОСВЕТЛУВАЊЕ ! ЗАБЕЛЕШКА : ве Молам да ми кажете што боја ви треба,ако не,ќе испрати 6000k.Тоа е бела боја.Ви благодарам многу.
ЗА НАС
Ви благодариме за гледање на нашите аукции!Ние сме големо дистрибутер на резервни автомобилски перформанси делови и прибор loacted во Гуангжу во Кина.Ние нудиме многу побрзо одговор на вашите потреби!Ние се гордееме со нашата служба за корисници,производ на процесот на селекција,ниски цени и квалитетот на производот.
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ
Спецификација :
1) Моќност : 35 W
2) Светлосен флукс : 3200lm-3500lm
3) животниот век : 3000hours
4) Работна температура : -40°C~ + 105°C 5) Боја температура : 3000 K(жолт),4300 K(топло бела), 5000 K(бела), 6000 K(ладно бела), 8000 K(кристално сино), 12000 K(сино) 6) Светилки Модел : H4-2 Hi/Низок ,еден xenon крушка ,еден халоген сијалица
7) Влезен Напон : 12 V
8) инсталации : Висока температура-отпорни, висок напон-отпорен на
9) Опфаќа : Кристално стакло цевка за УВ-МАЧКА анти-ultraviole
10) Luminescence начин : се Произведува прозрачна од страна на гасови судир Xenon Боја разлика :
3000 K-жолта светлина, силна продорен моќ, за дожд и магла дена, најчесто се користат во магла
4300 K-малку жолта,топло бела, со обична светлина, слична на пенетрација
50 00 K-малку жолта,топло бела, со обична светлина, слична на пенетрација
6000 K-бела светлина, како на пладне сонцето, визуелен комфорт и удобност е продорен еден од најдобрите комбинација на поени, но дожд и магла дена, пенетрација генерално.
8000 K-бела со сино, продорен моќ од 6000 K е слаба, тоа е не се препорачува да се користи повеќе од овој број на светилки К
10000 K-бело-сина, К колку е повисок бројот на повеќе сина светлина, ветер и магла ден продорен моќ на послабите
12000 K-сина виолетова и сина, декоративни, возење дожд и магла дена непријатности.
Еден комплет, вклучувајќи :
Две придушници,две светилки,два дела и една кутија


Карактеристики на производот

Емитуваат Боја:
Кристално Сина, Бела, Жолта, Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Автомобил Марка:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Бренд Име:
MGTV СВЕТЛИНА
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Ксенон Светлина Модел:
H4 Со Халоген Светилка
Wattage:
35W
Температура На Боја:
3000K-12000K
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
H4
Ксенон Светлина Тип:
сијалица и халоген
Напон:
12V
Тип Socket:
H4
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
BMW
За Автомобил Светилка:
Фарови

Поврзани производи