• Цената е намалена.
  • Свеж
ELEWIND 25мм Прстен осветлени Latching притисни копче за префрлување(PM251F-11ZET/Б/12V/S)

ELEWIND 25мм Прстен осветлени Latching притисни копче за префрлување(PM251F-11ZET/Б/12V/S)

 
DEN 376.80

Стока
Во продавницата


Дел број : PM251 F-11 ZET/Б/12 V/S
Инсталирајте дијаметар : 25mm
Вклучете оценка : 5 A/250 VAC
Облик : Рамна глава
Боја : Сина, ЦРВЕНА, Зелена, Жолта , Бела , Портокалова
Напон : од 2.8 V да 250 V
Функција : Latching (1 NO1 NC) Притисни на, Притиснете повторно off.
Терминал : 6 Pin терминал
Кора материјал : Нерѓосувачки челик
IP оценка : IP65
Температура : - 40 до 75 Степен
За повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна :
За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние не cann
бидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days. Значи, ако стоката не ги добиле на време, pls контактирајте ме, јас ќе ви обезбеди подобар начин за решавање на овој проблем.Ви благодариме.
Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата, pls контактирајте со нас прво, пред да ред) :
1. Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.
2. Различни метално тело боја може да се направи како Црвена , Зелена , Жолта ,Сина, Бела , Портокалова , Golded .
3.Специјален дизајн за голем дијаметар на 35mm) или small (мал дијаметар до 8mm.
4. Ние прифаќаме различни плаќање начин, како paypal,Т Т,Зачувам и така натаму.
5. Други посебни pls контакт со мене, ОЕМ или ODM за вас!!!!
Подолу pls проверете други производи прекинувач :


Карактеристики на производот

боја:
Сина, Зелена, Портокалова, Црвена, Бела, Жолта
Напон:
6V, 12V, 24V, 110V, 220V, 48v, 36v, Other
Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
тековната:
5A
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
PM251F-11ZET/Б/12V/S
Карактеристики:
Latching тип
сертификација:
CE,CCC
Бренд Име:
ELEWIND

Поврзани производи