• Цената е намалена.
  • Свеж
Бесплатен Превозот Виси Специјален Дизајн Модерно Лустерот Осветлување

Бесплатен Превозот Виси Специјален Дизајн Модерно Лустерот Осветлување

 
DEN 45600.00

Стока
Во продавницата


Бесплатен Превозот Виси Специјален Дизајн Модерно Лустерот Осветлување
Големина : W70cm*H120cm(W28"*H48")
За лустерот :
Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт. Со повеќе од 6 години искуство изработка на сопствени предлози за двете комерцијални и станбени ентериери, ние може да се стави заедно лустерот дека ќе ја напушти вас и вашите гости зборови за годините што доаѓаат. Сакаме стакло уметност и не можат да чекаат да се слушне од вас! Компанијата Информации
Палета на бои :
Топ производи :
Нови Пристигнување :
. Сите пакети осигурени против кршење. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Како да се Прилагоди на вашиот лустерот :
Над половина од стакло уметност лустери ние продаваме тука се прилагоди на некој начин. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашата пратка. Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење. Сите Лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80 инчи од таванот со нашите прилагодливи кабел за заклучување на кабли.
Димензии :
Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Повик на еден од нашите уметност консултанти и ние може да се стави заедно сопствен предлог со посебни димензии и цени само за вас. Лустери кои ќе светне вашиот живот. Можете да го прилагодите големина и боја. Достапна во само 1 големина. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Ако имате било какви прашања во врска со нашите лустери или сакате да додадете сопствени опции, да ни даде на повик и ние ќе можеме да работиме на сопствена цел преку телефон.
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 110 V-240 V ЛЕР светилки , а бранеа никел таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Ако ти едноставно не може да одлучи на кој лустерот одговара на вашите потреби, дозволете една од нашите обучени уметност консултанти се развие личен предлог за вас, со користење на бои и димензиите на вашиот дом и/или бизнис. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација и бесплатна телефонска поддршка. Едноставно јавете ни се на продавницата и нека знаат точно она што го сакате од вашиот лустерот и ние ќе се направи тоа да се случи!
Флеш Монтажа или Виси Вашиот Лустерот од Високи Тавани : Сакате вашиот лустерот како блиску до таванот, како е можно? Нема проблем. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење упатство за инсталација и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. Светилки се достапни преку врвот на лустерот. Ве молиме овозможи 3-4 недели за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3 недели. Нашите Услуги
Инсталација и Одржување на :
Електричната инсталација е многу similiar за ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Хардвер и електрична опрема вклучени.
Како да нарачате :
Ако ви се допаѓа лустерот имаме сликата, едноставно кликнете на "додади во кошничка" копчето за потоа да продолжи да плаќање.
Обичај Димензии : Ако можеш да сонуваш тоа, ние може да се изгради. Стандард кабли се прилагодливи до 80 инчи и треба да работат во повеќето празни места. За високи тавани, можеме да додадете екстра-долги кабли за номинална цена. Ние може комисија која било големина лустерот да одговараат на спецификациите на вашиот дом или работниот простор.


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
100% рака разнесени
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
G9
Е dimmable:
No
Напон:
110V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
BGC2078
Големина на:
W70cm*H120cm(W28*H48)
Напон:
110v, 120v, 220v, 240v
is_customized:
Yes
Број на Светла:
6
Wattage:
3w/LED

Поврзани производи