• Цената е намалена.
  • Свеж
N1 Сала Ефект Висока Current transducer 10A

N1 Сала Ефект Висока Current transducer 10A

 
DEN 480.00

Стока
Во продавницата


Производ Функција :
N1 серија тековната сензор е затворена јамка уред врз основа на мерење на принципот на салата ефект и нула баланс метод,
со галвански изолација помеѓу примарните и секундарните кола.
Тоа обезбедува точна електронска мерење на DC, AC или пулсова струи.
(Ta=25 ± 5 ,РЛ=2 K Ω ,CL=10000 PF)
Тип
N1-10 A
N1-20 A
N1-30 A
N1-40 A
N1-50 A
Единица
Номинална струја(Ipn)
10
20
30
40
50
А
Мерка опсег(Ip)
20
40
60
80
80
А
Номинална излезна
@Ip=±Ipn ±4±0.5%
V
Напон
±12 V,±15 V
V
Потрошувачка На Енергија
≤25
ма
Нула напон форумот
@Ip=0 ≤±30
m V
Форумот напон лебдат
@ -40~+85 ≤±0.5
m V /
Линеарноста
@Ip=0-±Ipn ≤0.1
%FS
Време на одговор
@50 A/μ S,10%-90% ≤1
µS
Галвански изолација
@ 50 HZ,AC,1min 2.5
KV
Апликации
·AC променлива брзина дискови
·Статички конвертори за DC мотор дискови
·Батеријата испорачана апликации
·Уреди за непрекинато Напојување (UPS)
·Вклучен Режим за Напојување (SMPS)
·Напојување за заварување апликации
Механички димензија (за референца само)
Забелешки :
1. Сите димензии се во мм.
2. Општа толеранција од ±1mm
3. Elucidation : 1 : +15 V 2 : –15 V 3 : V0 UT 4 : 0 V
Упатства за употреба
1.Кога струјата ќе се мери оди преку сензор, тековната ќе се мери на излез крајот. (Забелешка : лажни жици може да резултира со оштетување на сензорот)
2.Прилагодено дизајн во различни номинална влезниот тековната и излезна струја се достапни.
Стандарди
·UL94-V0.
·EN60947-1 : 2004
·IEC60950-1 : 2001
·EN50178 : 1998
·SJ 20790-2000
Општи датум
Вредност
Единица
Температурата на работа (ТА)
-40 до +85
Температура на чување (ТС)
-40 до +125
Маса(приближно) (M)
12
g


Карактеристики на производот

Серпентина Структура:
Toroidal
is_customized:
Yes
Употреба:
тековната
Број На Модел На:
N1 10A
Фаза:
Еден
Калем Број:
Autotransformer

Поврзани производи