• Цената е намалена.
  • Свеж
0.72 w 12v 66lm led знак модул со 5050 3pcs топло бела водоотпорен,5years гаранција ,CE, ROHS одобрен

0.72 w 12v 66lm led знак модул со 5050 3pcs топло бела водоотпорен,5years гаранција ,CE, ROHS одобрен

 
DEN 3120.00

Стока
Во продавницата


0.72 w 12v 66lm 5050 led знак модул светлина,5years гаранција ,CE, ROHS одобрен :
Електрични карактеристики : Модел Бр. ЛЛ-F12 T7815 W3 A LED Тип Epistar Зрак агол 160 степен Емитуваат боја Бела прозрачна флукс 66 lm температура на Бојата 6500k Температурата на работа 12v DC+-0.5 Оперативни Тековната 60 MA Моќ 0.72 Вати
Физички Параметри : LED број 3pcs компјутери по линк 20pcs IP Одделение IP65 Школка ПВЦ материјал за вбризгување на Управувано од страна на константен напон Позиционирање Завртка&Autoadhesive Лента Оперативни температура -30°c -+60 °c
Температура на чување -40°c -+70 °c
Производ карактеристики :
1.Напојува со epistar 0.3 W led
2.Алуминиумска основа за добар топлина тоне
3.Осветленост : 66 LM
4.Управувано од лице со константен напон
5.Ако напојува maximun 12 часа на ден,3 години гаранција
6.Примена : Backlighting за прикажување случај,канали писмо длабочина е 80-150mm
Контрола на квалитет
1) Сите предводена знак осветлување модули доставени од LEDELS ОСВЕТЛУВАЊЕ се 100% стареење-тестиран пред да се ослободи и CE-уверение, Ro HS согласност, и УЛ-листата.
2) односот на defectiveness на LEDEL led диоди е да биде помала од 0.1%. Ако напојува од 10 до 12 часа дневно, гаранцијата на
LEDELS led диоди е 5 години, затоа што за испорака (или на неговиот животен век би требало да биде повеќе од 35,000 часа


Карактеристики на производот

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,ROHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
78
Карактеристики:
led знак модул светлина
Висина:
5.5 мм
Ширина:
15
Број На Модел На:
ЛЛ-F12T7815W3A
Модел Бр.:
ЛЛ-F12T7815W3A
LED тип:
Epistar
агол на гледање:
160 степен
Емитуваат Боја:
втората светска војна/w/г.с.
Прозрачна Флукс:
66lm
Температура На Боја:
3500k/4500k/6500k
моќност:
0.72 вати
Напон:
12V DC
IP одделение:
IP65
Позиционирање:
Завртка&Autoadhesive Лента

Поврзани производи