• Цената е намалена.
  • Свеж
ЕДИНИЦА UT61b Дигитални Multimeter 1000v брои Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар

ЕДИНИЦА UT61b Дигитални Multimeter 1000v брои Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар

 
DEN 2087.52

Стока
Во продавницата


ЕДИНИЦА UT61 B LCD Дигитален Multimeter AC DC voltmeter ohmmeter ammeter метар CD Светлото & Податоци се Одржи Multitester
Производ карактеристики
UT61 серија дигитални multimeter е има висока надежност, висок степен на безбедност, автоматски опсег, рака одржа multimeter, итн. Има голем екран, дигитална и во висока резолуција аналогни покажувачот на синхрони екранот, полн спектар на заштита од преоптоварување и уникатен изглед дизајн, го прават тоа станат одлични перформанси на новата генерација на практични електрични инструменти.
Може да се користи за сите видови на колеџите и универзитетите, топење, телекомуникации, производство, масло, одбрана, сила, леење, спој на моќ инспекција опрема, одржување и поправка на идеална алатка.
Опис на производот
Спецификации Спектар Најдобри Точноста на Моделот UT61 B DC Напон(V) 400m V/4 V/40 V/400 V/1000 V ±(0.5%+1) на AC Напон(V) 400m V/4 V/40 V/400 V/750 V ±(1%+3) DC Струја(А) 400µA/4000µA/40m A/400m A/4А - /10 A ±(1%+2) AC Струја(А) 400µA/4000µA/40m A/400m A/4А - /10 A ±(1.2%+5) Отпор(Ω) 400Ω/4kΩ/40kΩ/400kΩ/4 MΩ/40 MΩ ±(1%+2) Capacitance (F) 40n F/400n F/4µF/40µF/400µF/4000µF ±(3%+5) Фреквенција(Hz) 10 Hz-10 MHz ±(0.1%+4) Температура(°C) -40°C1000°C ±(1.2%+3) Температура(°F) -40°F 1832°С ±(1.2%+4) Карактеристики Екранот Смета 6000 Авто Спектар √ Прирачник Спектар √ пропусен Опсег(Hz ) 45 Hz400 Hz √ Должност Циклус 0.1%99.9% √ Диоди √ Транзистори √ EF Тест √ Автоматско Исклучување Околу 15minutes √ Континуитет Ѕвончето √ Индикација за слаба Батерија ≤7.5 V √ Податоци се Одржи √ во Однос на Чекање √ MAX/МИН √ LCD заднинско Осветлување √ Аналоген Бар График 41 Текст Заштита √ Текст Отпорност за DCV ≥10 MΩ √ Општи Карактеристики Моќ 9 VBattery (6 F22) не се вклучени LCD Големина 65mm × 43 mm Производ Нето Тежина 370g Производ Големина 180mm × 87mm × 47 мм Стандардни Додатоци Тест Олово,Интерфејс RS-232 Кабел ,Muil-Цел Приклучок ,Точка Контактна Температурна Сонда,CD
Почитувани купувачи пријател : А : здраво! Ви благодариме за посетата на нашата продавница, тука се и некои детали, ве молиме прочитајте го внимателно пред цел, ви благодарам. 1. Ве молиме имајте предвид дека ние обично се користат Кина пост меѓународни парцела Холандија и Швајцарија, поштенски и други меѓународни товар бизнис. Под нормални услови ќе ви бидат доставени во рок од закажаното време. Но, ако постојат посебни околности или од страна на царинските инспекциски надзор и други прашања како што се природни катастрофи треба 15 до 25 дена за да се заврши испорака план. Но, ние ќе го следат до секоја нарачка испратена навремено. Ви благодариме за вашето трпение. 2. Со цел да брзо да добиете на вашите производи, ве молиме, напишете јасно купувачот кога се купи оваа адреса, E-mail телефон и др, исто така, погодно за нас да испрати стоката да ви ги претставам најновите информации. 3. Ние ги испратите на стоки два пати на ден. Повеќето од стоки испратени во рок од 24 часа (во работни денови) по исплата. Проекти во исто време, ние ќе ве известиме го испрати е-мејл.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Мерење На Напон Спектар:
40mV/400mV/4V/40V/400V/1000V
Број На Модел На:
UT61B
Мерење На Отпор Опсег:
400/4k/40k/400k/4M/40M
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Димензии:
180mm*87mm*47 mm
Мерење Capacitance Опсег:
40nF/400nF/4uF/40uF/400uF/4000uF
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење Inductance Опсег:
45Hz-400Hz
Мерење На Струја Опсег:
400uA/4000uA/40mA/400mA/4А - /10A
Работен Режим:
автоматско опсег
Карактеристики:
дигитални multimeter
Карактеристики 1:
multimeter дигитални
Карактеристики 2:
дигитални multimeter ac dc
Карактеристики 3:
тестер на метар
Карактеристики 4:
MS8268
Карактеристики 5:
multimetro digitale
Карактеристики 6:
gm328a
Карактеристики 7:
an8008
Карактеристики 8:
volt тестер
Карактеристики 9:
lcd multimeter

Поврзани производи