• Цената е намалена.
  • Свеж
MS310 Индуктивен Влага Метар за Мерење на содржината на влага од Дрво ,дрвена граѓа,хартија,Бамбус,Картон

MS310 Индуктивен Влага Метар за Мерење на содржината на влага од Дрво ,дрвена граѓа,хартија,Бамбус,Картон

 
DEN 4128.00
DEN 3674.00

Стока
Во продавницатаИндуктивни влага метар MS310 се користи за мерење на содржината на влага од дрво ,дрвена граѓа,хартија,Бамбус,Картон ,бетон, текстил и други материјали.Тоа применливо на дограма,хартија одлуки , flakeboard, мебел ,изградба, дрва трговци и други релевантни индустрија
Карактеристики : 1.1.Тоа е преносен, компактен, лесен за употреба и влага мерење читања се размена на инстант. 1.2.Дигитален дисплеј со назад светлина дава точно и јасно читање иако ќе остане во somber услови. 1.3.Тоа ќе заштедите време и трошок од набљудувањето на сувост и помага да се спречи влошување & распаѓање предизвикани од влага, додека во складирање, затоа обработка ќе биде повеќе удобен и ефикасен. 1.4.На влага метар работи со електричен отпор, и има автоматска температурна компензација. 1.5.Прирачник за исклучување во секое време .Автоматско исклучување по 5 минути од последната операција. 1.6 Data hold функција. Слаба батерија сигнализација. Спецификација се Прикаже : 4 дигитални LCD Мерен опсег : 0-99% Операција Состојба : Температура : 0-60°C Влажност : 5%-90% RH Resolusion : 0.1 Точност : ± 0.5%n Напојување : 4x1.5 AAA големина (А-4) батерија Димензии : 140mm×60mm×22mm Тежина : 119g (не вклучувајќи батерии) Материјал Видови : 20 видови


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
MS310
DIY Материјали:
Водовод
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
Yes
Бренд Име:
cnlandtek

Поврзани производи