• Цената е намалена.
  • Свеж
USB интерфејс 4 port wavecom GSM, GPRS Модем базен модул q2406 Масовно на sms рициново софтвер Надополнување на системот USSD

USB интерфејс 4 port wavecom GSM, GPRS Модем базен модул q2406 Масовно на sms рициново софтвер Надополнување на системот USSD

 
DEN 4080.00

Стока
Во продавницата


Windows 7/Vista/ XP/2003/2000/98 SE/CE/Linux 2.5 kg Производ Големина : L22*W22*H16(cm) други Додатоци : Моќ кабел, USB кабел, Антени и возачот Shippment : EMS/DHL/Федекс/UPS-от Брза Испорака Метод според вашите детали адреса. Исто како и 4 еден канал опрема испраќање пораки во исто време
Поврзете компјутер со Трајни и Преносни usb податочен линија
Секој канал со посебен прекинувач , Лесен за ракување и Контрола, Пристаништа поддршка топло-замена
Професионални Техника Лице Обезбеди Бесплатно По Продажбата на Услугата на Интернет од страна на teamviewer , Една Година Гаранција време и доживотно одржување.05)
4x SIM картичка(голема/мала) слотови
Испраќање Max 2400 пораки на час
Во согласност со GSM phase2 стандард
Испраќате и примате SMS порака, НА Команда, Глас, USSD, Imei Промена(Изборен)
Максимална емитува брзина 115 KBps
Работна температура : -20 до +60 целзиусови степени
Температура на чување : -25 до +70 степени целзиусови степени
Двојно tone multi фреквенција функција (DTMF)
Секој канал со посебен прекинувач
Секој поединечен модул може да биде срушен
Индустриски шасија, домот школка
Боја : црна
А, систем предности :
Безжични GSM / GPRS / МОДЕМ изградена на широка маса на личните потреби на клиентите, врз основа на претпријатијата да ги исполнуваат следните услови :
1, за поголемиот дел од потрошувачите на ист или различни испорака на информации;
2, стр romptly контакт вработени издадени известувања од состаноци;
3, за да се избегне конзумирање на голем број на претпријатија човечки, материјални и трансфер на информации на време;
4, за да ги избегнете високите комуникација трошоци да бидат направени во еден месец;
5, претпријатијата и на потрошувачите (членови) помеѓу корпоративниот партнери, бизнисите и вработените во потребата за поголема размена.
Исцрпна : информации испратени од страна на компјутерски систем, значително да се избегне вештачки недостасуваат информации.
Силна видливост : начин на внесување на информации за да испраќате и примате.
Економија : прием на слободни информации, испрати цена на SMS услугата на услуги во согласност со стапки, не се долги и роаминг и други дополнителни трошоци. Бидете сигурни моќ кабел поврзете го уредот, 2.0 Кабел поврзете компјутер, следете ги инструкциите, за да се инсталира драјверот 4.Користете USB 2.
Ако не знаете како да ја користите оваа содржина, ве молиме распрашува пред да го купат.
Може да внесете 4 SIM картички(голем или мал).
Б, системот карактеристики :
Испрати кластери : може да се праќаат автоматски до голем број на цели истите информации. Како да го Инсталирате модем базен ? 1. Пакување(Стандардна картон) : Производ Тежина : 2.
Погодност : информации преку портабл телефон да прима. Ја вметнете SIM картичката, осигурајте се дека чипсет се поврзете со читач на картички 3.
Широко дистрибуирани : географска дистрибуција на целните информации широко се расфрлани за поддршка брзо : по порака, само многу кратко време може да се пренесе до целта.
Точни : пораката може да се постигне целта на точни и навремено.USB интерфејс 4 port wavecom GSM, GPRS Модем базен модул q2406 Масовно на sms рициново софтвер Надополнување на системот USSD
Врз основа на Сосема Нов безжичен Wavecom индустриски одделение чипсет , 220 V напојување, може да биде долго време стабилност, дарежлив луксузни станови. Вклучување на моќност, црвена LED светло, сите црвено светло трепка стои опрема започнува работа.
Заштеда на време и ефикасна : истите информации може да бидат испратени во исто време на повеќе цели; и може да се направи употреба на повеќе паралелно процесирање терминал за да испраќате и примате текстуални пораки, со што се штеди многу време
Поддржани Оперативни Системи
Сите популарни 32-битна и 64-битни верзии на Windows, кои се поддржани на двете серверот и клиентот завршува, вклучувајќи ги и најновите измени и услужни пакети.


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
ATC-W4U-F-G
Производи Статус:
Акции
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Antecheng
Преносот Го Оценувате:
256Kbps
wirless Модем Тип:
Edge
Интерфејс Тип:
USB
модул:
Q2406
is_customized:
Yes

Поврзани производи