• Цената е намалена.
  • Свеж
Високо Квалитетни PP Низок Притисок 50w 110v 220v pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5

Високо Квалитетни PP Низок Притисок 50w 110v 220v pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5

 
DEN 218.40
DEN 207.00

Стока
Во продавницата


А плови прекинувач е уред користи за откривање на нивото на течност во резервоарот. Прекинувачот може да се користи во пумпа, индикатор, аларм, или други уреди.
Плови, ќе се движат од мали до големи и може да биде едноставно како жива префрлат во внатрешноста на шарки float, или како комплекс како серија од оптички или conductance сензори за производство на дискретни излези како течност достигнува многу различни нивоа во рамките на резервоарот. Можеби најчест тип на плови прекинувачот е едноставно да се плови подигање на прачка дека actuates на microswitch.
pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5 Спецификација :
Magneti полињата за тип
1 A1
2 A1
Макс Контакт Оценка
10 W
50 W
Макс Префрлување Напон
100 V DC
220 V DC
Макс Префрлување Тековната
0.5 A
1.5 А
Макс Дефект Напон
220 V DC
300 V DC
Макс Носат Напон
1.0 A
3.0 A
Макс Контакт Отпор
100mΩ
100mΩ
Температурата опсег
PP материјал
-10~+60°C
Нерѓосувачки челик материјал
-30~+125°C
Течни температура опсег
PP материјал
-10~+85°C
Нерѓосувачки челик материјал
-30~+125°C
pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5 Апликации :
Пиење фонтани, бојлери, соларна енергија, клима, навлажнувачи, вода, бања опрема, вендинг машини, тенкови, хемиски течни ниво на контрола, автомобилската, индустриска опрема, земјоделска опрема, апарати за домаќинство широка примена перспектива.
pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5 Големина на :
Други видови ние може да обезбеди :
Како да се изберат соодветни плови за различни течни?
pp плови switch магнетни нивото на водата сензор МК-PCFS5 пакет
1. Објектот ќе биде предаден во рок од 5-7 работни дена .
2. Време На Испорака :
Преку Воздух : Обично 1-3 работни дена
Преку Експрес : Генерално од 3-7 работни дена.
Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 15-25 работни дена
Преку Морето : Според редоследот.
3.Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве Молиме контактирајте со нас,Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Превоз :
1.Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
3.Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4.Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт прво пред да остави негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.


Карактеристики на производот

Напон:
110V, 220V
Бренд Име:
makerele
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
МК-PCFS5
is_customized:
Yes
Тип:
Магнетен Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
контактирајте со капацитет:
AC220V
Работен Притисок:
0.5 Mpa
Домување Материја:
PP
должина на жица:
500±10мм

Поврзани производи