• Цената е намалена.
  • Свеж
5pcs / многу 100Kohm NTC Thermistors 1meter топлина кабел , топлина / temperture сензор,Prusa 3D печатач RepRap Кревет и Топла Крајот

5pcs / многу 100Kohm NTC Thermistors 1meter топлина кабел , топлина / temperture сензор,Prusa 3D печатач RepRap Кревет и Топла

 
DEN 369.12
DEN 332.00

Стока
Во продавницата


Опис :
1. Опсегот
Оваа спецификација се занимава со облик,димензии,карактеристики,инспекција стандард итн.
2. Спецификации
Предмет : NTC Thermistor
Модел : B2-100-3950-1
R @ 25 : К 100 K-1%
B25/50 : К 3950-1%
Елемент : Thermistor,тип MJB2
3. Карактеристики
(1) Електрични карактеристики
A : Отпор вредност : R(25°C)=100 K±1%
Б : Б Вредност : B=3950±1% (пресметана од отпорот вредност на 25°C и 50 C)
C : Изолација отпор 50 MΩ или повеќе од DC500 V megger (помеѓу стакло и да доведе жица)
(2) Термички време постојано (τ) : τ≤10~17s (во уште воздухот)
(3) Топлинска дисипација постојана (δ) : δ=1.1~1.6 m W/°C (во уште воздухот)
(4) температурата на работа опсег : -50~+260°C
4. Појдовни Инспекција
(1) производ На кој ќе се проверуваат во секоја испорака многу инспекција предмети,земање количини и земање мостри прифатлив стандард се како што следува.
Инспекција на Објектот за Земање прифатлив стандард Забелешки
Отпор вредност n=20, Ac=0, Повторно=1 2.3(1)(а)
Б-вредност n=10, Ac=0, Повторно=1 2.3(1)(б)
Изолација Отпор n=5, Ac=0, Повторно=1 2.3(1)( в)
Обликот & Димензија n=5, Ac=0, Повторно=1 2.2
Изглед n=5, Ac=0, Повторно=1 2.2
(2)Инспекција на податоци
Инспекција на податоци ќе бидат издадени за плати по барање.
Пакување листа :
5 x 100 K ohm NTC Thermistors


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
100Kohm NTC
Бренд Име:
REPRAP
Тип На Објект:
кертриџ грејач

Поврзани производи