• Цената е намалена.
  • Свеж
МА-180 Hi-Fi, Мини USB 12V Авто Автомобил Моќност Засилувач 2CH Стерео Режим на Звукот на Аудио Музички Плеер со Далечинскиот управувач Поддршка за MP3 / VCD / DVD

МА-180 Hi-Fi, Мини USB 12V Авто Автомобил Моќност Засилувач 2CH Стерео Режим на Звукот на Аудио Музички Плеер со Далечинскиот

 
DEN 842.40
DEN 624.00

Стока
Во продавницата


МА-180 Hi-Fi, Мини USB 12 V Авто Автомобил Моќност Засилувач " 2 CH Стерео Режим на Звукот на Аудио Музички Плеер со Далечинскиот управувач Поддршка за MP3 / VCD / DVD
Спецификации :
Модел : МА-180
Карактеристики :
- 2 канали мини засилувач, 1 главни канали и 1 опкружувачки канал излез.
- Флеш виножито боја LED индикација.
- Овој објект ги поддржува mp3, VCD / DVD текст.
- Филтрирање и анти-капацитет моќ коло.
- Тон контрола со treble/ бас/ рамнотежа и контрола на јачина на звук.
- Идеален за вашиот автомобил, мотор, брод, и др.
- Компактен и ефикасен, совршен за ракување со вашата аудио барања во стил.
Излезна моќност : 20 W x 2
Текст Напојување : 12 V/5 A
RMS Моќност : 10 W
Зачестеност Одговор : 20 Hz ~ 20 KHz
Текст Отпорност : 47 K
Канали : 2
Минимална THD :
Текст Чувствителност : 200m V
Говорникот Отпорност : 4-16 Ohm
Близнаци Голема Моќ IC (BTL) Чипови
Зачестеност Одговор : 20 Hz-20 KHz
РКА Текст X1 MP3 со ipod достапни(3.5 mm Слушалка џек)
Боја : Црвена
Случај Материјал : Алуминиум легура
Производ Тежина : 249 G / 8.78 Унци
Производ Димензии (L*W*H) : 155*100*40 ММ / 6.10*3.94*1.57 Инчи
Пакет Тежина : 273 G / 9.63 Унци
Пакет Димензии (L*W*H) : 165*112*48 ММ / 6.50*4.41*1.89 Инчи
Мало Пакување : Да, Обоени Кутија
Пакетот Вклучува :
1 x Аудио Засилувач


Карактеристики на производот

Максимална Моќност По Канал:
40W
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
-
Бренд Име:
kinter
Канали:
-
Тип:
Дома Засилувач

Поврзани производи