• Цената е намалена.
  • Свеж
ZTE MF980 UFi LTE, 4G Мобилни Жариште+ LTE cat9 wifii рутер плус 2 парчиња антена

ZTE MF980 UFi LTE, 4G Мобилни Жариште+ LTE cat9 wifii рутер плус 2 парчиња антена

 
DEN 9504.00
DEN 8554.00

Стока
Во продавницата


ZTE MF980 е новата 4 G Мобилни жариште кој поддржува следната генерација на 4 G LTE Напредно категорија 9 технологија. И ZTE UFi MF980 може да донесе пламнал брзина за корисници : ФЛОПИ-LTE врв брзина на download да 450 Mbps и да поставите брзина до 50 Mbps; ТД-LTE врв брзина на download да 330 Mbps и да поставите брзина на 11 Mbps. ZTE MF980, исто така, нуди и истовремено dual-band Wi-Fi на двете 2,4 GHz и 5 GHz бендови. Таа, исто така поддржува 802.11 b/g/n/ac 2×2 MIMO да се даде што побрзо да се вклучи Wi-Fi брзина. Со 1.44-инчен TFT екран, корисниците може да се види моменталната уред информации за состојбата, како што се мрежен оператор име, користат податоци, мрежно поврзани, поврзани корисници преку Wi Fi, состојбата на батеријата и сл.
ZTE MF980 е компактен и лесно да се чува во џеб, ранец или чанта. Телото има матирано текстура. Тоа изгледа едноставно и убаво, и го прави совршен натпревар за било најнов лаптоп или smartphone. Постојат две порти за да ги собере надворешни антени доколку имате потреба да се зголеми на Wi-Fi сигнал. Контрола и прилагодувања на ZTE MF980 може да биде направено преку ZTELink СТАН од поврзани телефони. Апликацијата прикажува прилагодувањата за конекција, податоците за користење на податоци, Wi-Fi settings и text messages (текст пораки. Можете да проверите на уредот статус без да се води надвор од вашата торба. Батеријата на ZTE UFi MF980 е 2200m Ah и би можела да го поддржи уредот работи за околу 10 часа. Она што е уште поважно, до 32 уреди може да се поврзете со ZTE MF980 и пристап до интернет.
ZTE MF980 UFi Технички Спецификации :
* LTE Категорија 9 мобилни жариште
* Поддршка TDD-LTE/ФЛОПИ-LTE/UMTS/WCDMA/GSM мрежата технологија
* Поддржани мрежа фреквенција :
- ФЛОПИ-LTE : Б1/Б3/Б5(26)/B7/Б8/B20/B28/B32
- TDD-LTE : B40(или B38 или B41)
- UMTS : Б1/B5/Б8/B2
- GSM : 850/900/1800/1900 MHz
* Врв download брзина
- LTE-ФЛОПИ : брзина на Download да 450 Mbps/Upload брзина до 50 Mbps (Category9)
- LTE-TDD : брзина на Download до 330+Mbps/Upload брзина до 11+Mbps
* Поддршка до 32 безжични корисници
* WLAN : 802.11 b/g/n/ac, 2×2 MIMO, dual-band (2.4 GHz & 5 GHz)
* Контрола : ZTELink СТАН (треба да ја инсталирате на паметен телефон)
* Димензија : 122 * 65 * 10.6 мм
* Батерија : 2200m Ah
* Индикатор : 1.44" TFT екран Поддршка 3 CA
* Други карактеристики
- 1 x Микро USB порт
- 1 x Func Копчето
- 1 x Прекинувач
- 1 x Ресетирате Дупка
- 1 x SIM штекер(за Микро USIM)
- 2 x Надворешна Антена конектори
1 * Ѕид полнач
Ве молиме имајте во предвид : драги пријатели, затоа што во светот постојат голем број на оператори, па така постојат многу различни логоа и боја
Логото на компанијата променлива! Ќе добиете по случаен избор.


Карактеристики на производот

Тип На Мрежа:
4G/3G
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 g,802.11 n,802.11 b
Бренд Име:
ZTE
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
450 Mbps
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Wifi Frequence:
2.4 G&5G
Поддржува WPS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Поддржува WDS:
Yes
Број На Модел На:
MF980
Безжичната:
Безжичната
Производи Статус:
Акции

Поврзани производи