• Цената е намалена.
  • Свеж
Huawei B68L HSPA+ Безжичен Модем Рутер Порта

Huawei B68L HSPA+ Безжичен Модем Рутер Порта

 
DEN 2784.00
DEN 2533.00

Стока
Во продавницата

Спецификации 3 G WCDMA /HSPA/UMTS : 900/2100 Mhz
2 G GSM/GPRS/EDGE : 850/900/1800/1900 Mhz
Брзина на Download : до 21 Mbps (HSPA +)
Upload брзина : до 5.76 Mbps
Безжична IEEE 802.11 b / g / n
До 32 истовремени врски
2 x 10/100 Mbps LAN порти
1 x RJ11 конекција за аналогни телефонски
1x надворешна антена (SMA)
Димензии : 180 x 123 x 32.5 mm
Тежина : помала од 400 грама
Потрошувачка на енергија : помалку од 12 w ОНА што ОВОЈ ПРОИЗВОД НЕ
Huawei B68 L е 3 G Безжичен Рутер. Сите што треба да направите е да ја вметнете sim картичката на вашиот избор, како што е ОТКЛУЧЕН, тогаш рутерот е подготвен за употреба. Најдобар функција за Huawei B68 L е дека има неверојатно брзо преземете брзина достигнува до 21 Mbps (Megabit во Секунда), па тоа не е само вашиот просек уред. Исто така обезбедување на 5.76 Mbps upload брзина. Употреба на "жешко" место со до 32 различни Wi-Fi уреди, вклучувајќи лап-топ компјутери, i Phone, паметен телефон, таблета, i Pad, конзоли плус многу повеќе. УПРАВУВАЊЕ СО ЛЕСНОТИЈА
Со Huawei Мобилни Wi-Fi Апликацијата, управување со повеќе уреди преку иста мрежа, нема да бидат напнати. Можете од далечина може да го вклучите или исклучите вашиот рутер, ги испита јачината на сигналот, стави капа на тоа колку податоци што сакате да ги користите, да ги читате пораките и на крај ги видите сите поврзани уреди на едно место. Сите корисни, ставени заедно. ОСВЕТЛУВАЊЕ БРЗО РАСТЕ
Huawei B68 L турка download брзина и до неверојатна 21 Mbps, вклучувајќи сигурен и безбеден upload брзината на 5.76 Mbps - Сега ќе може да направи многу повеќе во многу помалку време. ДИЗАЈН
На B68 L е стилски, тенок и компактен, кој се вклопува во со вашиот домашен мебел. На едно копче мешавини елеганција и практичност да ја испорача преносни мрежа во стил. Притиснете и да се види тоа оди. Тоа е толку едноставно како што. СОВРШЕН ЗА МАЛИ БИЗНИСИ
Huawei B68 L Рутер ви овозможува да можете да ги споделат вашата Интернет конекција со до 32 различни Wi-Fi вклучено уреди. Совршен за евтина роаминг на податоци во вашата канцеларија. Ви даваат најдобри Интернет искуство дома и на работа. СЕ ВКЛУЧАТ ПРЕКУ ВРСКИ
Споделување на вашите висок-брзина мобилни жариште со семејството и пријателите поврзување до 32 Wi-Fi вклучено уреди, кои ви даваат најдобри Интернет искуство во работа, дома или на било кое место ќе желба. Можете да се поврзете со вашиот паметен телефон, таблета, i Pad, лаптоп, конзоли плус многу повеќе. ИНСТАНТ WI-FI КОНЕКЦИЈА
Plug and play. Можете лесно може да се воспостави сигурен лична Wi-Fi "жешко" место со едноставно вметнување на SIM картичката. Веднаш споделување на 3 G конективност со до 32 Wi-Fi вклучено уреди – Таблети, мобилни телефони, лап-топ компјутери и повеќе. На B68l користи LTE технологија што значи дека може да го видео повик, игра вашиот омилен игра онлајн, и многу повеќе. ЛЕСНО СЕ СЛУЧУВА ВО СЕКОЈ НАЧИН
Мобилен Рутер голема складирање значи сега тоа е полесно од кога и да споделите датотеки помеѓу вашиот уреди. Таа ви помага брзо и лесно да ги "споделите" со слики, апликации со вашите пријатели преку истиот мобилен Wi-Fi.
Пакување & Испорака
Пакување листа :
1 X B68 L-25 безжична портал
1 X Мрежен кабел
1 X адаптер (ЕУ приклучок)
Акции подготвени да брод или самостојно ги собираме директно!!
Акции подготвени да брод или самостојно ги собираме директно!!
Ако ви треба брза пратка преку DHL (во рок од 3 до 5 дена во светот) ве молиме да се направи истрага за екстра испорака трошоци треба да се плати.така постави прашање и ние да направи брза испорака со малку дополнителни трошоци.
Ние не сме одговорни за било царински формалности или должности во земјата на дестинација.тоа ќе биде на купувачот страна.
1. Како што постојат многу логоа на huawei модеми, ќе испрати логото и боја по случаен избор во парк
2. Ние не сме одговорни за квалитетот проблем ако купувачот се надополни firmware-от од страна на самиот


Карактеристики на производот

Wifi Frequence:
2.4 G
Поддржува VPN:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Број На Модел На:
B68L
Тип На Мрежа:
3G
Поддржува WDS:
No
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
21Mbps
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Вграден во Ѕид:
No
Бренд Име:
Huawei
Max. LAN Податоци го Оценувате:
21Mbps

Поврзани производи