• Цената е намалена.
  • Свеж
ТВ светилка проектор сијалица со станбен BP96-01795A за SAMSUNG HLT5076S HLT5676S HLT6176S HLT6176SX HLT6176

ТВ светилка проектор сијалица со станбен BP96-01795A за SAMSUNG HLT5076S HLT5676S HLT6176S HLT6176SX HLT6176

 
DEN 2340.96

Стока
Во продавницата


Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex.
Ако може да се најде потребни модели во нашата продавница,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас ,
ние ќе ви понуди подетални информации. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание. Не се работи за повеќе од четири часа секој пат.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.Пакет : Секој проектор светилка доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација. Префрлување напојување внимание цел. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.Време на испорака : рок од 1-2days по примена на плаќање
3.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки.
Пакет детали :
Зајакнување на пакет за да се спречи оштетување на производот за време на транспортот, ве молиме да не грижете се. Затоа, колку што е можно ние мора да се обрне внимание за да ги споделите на проектор секој пат кога работата не може да трае повеќе од четири часа. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување.Кина Пост.
Светилка модел : BP96-01795 A
Се работи за : Samsung BIXOLON HLT6176 S, Samsung HLT5076 WX, Samsung HLT5076 SX/XAC, Samsung BIXOLON HLT5076 S, Samsung SP61 K7 UH, Samsung HLT6176, Samsung HLT5676 SX/XAA, Samsung HLT5676 SX, Samsung HLT6176 SX/XAC, Samsung HLT6176 SX/XAA, Samsung HLT5676 SX/XAC, Samsung HLT5076 S, Samsung BIXOLON HLT5676 S, Samsung HLT5076 SX, Samsung HLT5676 S, Samsung HLT5076 SXXAA, Samsung HLT6176 SX
Светилка стил : 100% Нови Компатибилни светилка домување со висок квалитет
Испорака детали за : 1-2 работен ден
Гаранција : 180 денови
Одржување светилка живот:
1.MOQ : 1piece/парчиња
2.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
BP96-01795A
Долг Животен Век:
добра осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2500-3000H
Тип На Светилка:
Компатибилен голи светилка со домување
Гаранција:
180 дена
Delively:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home

Поврзани производи