• Цената е намалена.
  • Свеж
септември-продавница 15VA DC5V 2.0 Линеарна Напојување со USB порт HiFi ПСУ за XMOS 6631

септември-продавница 15VA DC5V 2.0 Линеарна Напојување со USB порт HiFi ПСУ за XMOS 6631

 
DEN 3936.00

Стока
Во продавницата


15 VA DC5 V 2.0 Линеарна Напојување со USB порт Hi Fi PSU
Влезен напон : AC115 V или AC230 V за избере
Излезен напон : DC5 V Max.=2.0 Со
Големина : 125 X 80 X 40 mm
Тоа може да се користи за :
Надградба XMOS CM6631 TE8802 L DC напојување , како што се USB интерфејс
DC 5 V снабдување со различни set-top кутии , рутери, и други дигитални уреди
Голем број на USB -напојува дигитални уреди, како што се мобилен телефон полнење
Оваа линеарното напојување се користи Talema 15 VA трансформатор.Ниски-бучава напонски регулатор чип LT1085 CT.
BC135 електролиза, висока тековната rectifier мост.
Од друга страна, земајќи ги во предвид сигурноста и безбедноста на снабдувањето,, што се користи за едно парче алуминиум школка дизајн со топлина, TYCO од продолжување на осигурување, итн., за да се обезбеди безбедност, стабилност и термички перформанси на напојување за долго време да се работи!
Пакетот вклучува : 15 VA 5 V линеарното напојување X 1
5.5 X2.1mm DC кабел ( Должина 0.8 M X1
(Не вклучуваат AC влезен кабел)
Превозот време :
Стандардно испрати byairmail,околу 15-22 работни дена може да се пристигне повеќето од европските земји, Русија,Бразил,Африка.Украина и некои други далечински земји ќе треба малку повеќе денови.
Ако ви треба iturgently,исто така, може да ни се јавите за додавање пари користејќи fastercourier(EMS,DHL,UPS-от или курир ви назначени)
Плаќање :
Ние САМО го прифати. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на аукција крајот на времето. Не-Payingbidders ќе бидат пријавени.
Сите предмети ќе beshipped во рок од 1-3 дена (од кина)по приемот на плаќање.
Ние САМО го испрати itemto купувачот е регистрирана адреса,Купувачот мора да биде одговорен за своите postaladdress
Царински и должности : За прекугранични трансакции.ние не сме одговорни за тарифите andduties. Сепак, купувачите може да биде одговорен за вистински, соодветните тарифи и давачки како што се бара од страна на respectivecountry закони
Враќање & Exchange :
>> Someitems врати се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање theitem.(ве молиме погледнете го детално го опишуваат)[Во случај на DOA (Мртов на Пристигнување), pleasereport во рок од 3 дена]
>> Returneditem мора да бидат нови, unworn и во неговата оригинална состојба.
>> По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на theitem цена ( со исклучок на трошоците за превозот до и од )


Карактеристики на производот

Пакет:
Yes
Максимална Моќност По Канал:
30W
Бренд Име:
GZLOZONE
Состојба:
Нови

Поврзани производи