• Цената е намалена.
  • Свеж
Бразил 788xl T7881 - T7884 рефил мастило касети За Epson работна Сила Про WF-4630 WF-4640 WF-5110 WF-5190 WF-5620 WF-5690 Печатач

Бразил 788xl T7881 - T7884 рефил мастило касети За Epson работна Сила Про WF-4630 WF-4640 WF-5110 WF-5190 WF-5620 WF-5690 Печатач

 
DEN 1226.88

Стока
Во продавницата


T7881 - T7884 рефил мастило касети За Epson работна Сила Про WF-4630 WF-4640 WF-5110 WF-5190 WF-5620 WF-5690 Печатач со едно време чип
Спецификација :
За Epson работна сила Про WF-5690
За Epson работна сила Про WF-5620
За Epson работна сила Про WF-5190
За Epson работна сила Про WF-5110
За Epson работна сила Про WF-4640
За Epson работна сила Про WF-4630
Кертриџ Број : T7881-T7884
1.К/C/M/Y 4 Colors по поставување
2.Со едно време чипови
3.MOQ : 1 Set
4.Олово време : 2-4days по плаќање.
Пакетот вклучува :
1 Pcs T7881 Црна Refillable мастило кертриџ со чип
1 Pcs T7882 Синозелена Refillable мастило кертриџ со чип
1 Pcs T7883 Магента Refillable мастило кертриџ со чип
1 Pcs T7884 Жолта Refillable мастило кертриџ со чип
1 Pcs Шприц
Повеќе интересни предмети, ве Молиме да ја посетите нашата веб-страница или да не контактирате за слободни.
Answer : ___________________________ Note : 1.Нашите цени не вклучуваат плаќање давачки,царина,ддв цена и оддалечените области такса. 2. Ние не испорака до оддалечените области освен сте платиле дополнителни трошоци. 3. Ве молиме оставете ни се на располагање, адреса и информации за контакт на пратката. 4. Какви и да било посебни барање за фактурата,контактирајте со нас пред породувањето. Производот се покаже :
Answer : ___________________________ Note :
а. рефил мастила за 80% од ciss резервоарот;
б. направи ciss резервоарот рамнотежа и покрај со печатач;
в. отстранување на воздухот дупка гума кога ќе печатење;
г.кога ќе престанете со печатење,ве молиме исклучете и вклучете воздух дупка.
Испорака : (ве молиме да се избере вистинскиот начин за вашата пакети)
Кина пост/HK пост/Ер mail парцели/EMS времето за испорака е 7-45days да повеќето земји.
DHL/ФЕДЕКС/UPS/ТНТ/ARAMEX/ времето за испорака е 4-8days
Сите наши цени не вклучуваат данок/давачки/оддалечените области полнење итн.
Ние не испорака на стока за викенд или државни празници
Омилени :
Ако се чувствувате овој производ Да, ве молиме Додадете Желба Листа или да го Додадете во Кошничката.
плаќање
време на испорака
За feeback 1.По примените стоките ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас на и напишете го вашиот коментар ве молиме да ни даде 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашите услуги, ви благодарам многу за вашиот вид на поддршка.
2.Ако имате било какви проблеми и прашања по примените стоки, ве молиме контактирајте со нас на почетокот, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.


Карактеристики на производот

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
WF-5690
Бренд Име:
boma.ltd
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Производот:
мастило рефил кертриџ
кертриџ НЕ:
T7881-T7884
Печатачи:
За Epson работна сила Про WF-5690 Печатач
чипови:
едно време чип
MOQ:
1set
Олово Време:
2-4 дена по плаќање
Кертриџ За Јачина На:
100ml/pc
Пазарот:
Јужна Америка печатач користење
забелешка:
Кога чип податоци заврши, вратете чипови и рефил мастила
Гаранција:
Бидејќи на печатач сериски број ограничен, ние не може да ветување 100% работи

Поврзани производи