• Цената е намалена.
  • Свеж
2.0 ПРАТЕНИК HD 1080P Индустриски Микроскоп Камера VGA USB AV Три Излезен Интерфејс+8X-130X C-планината Леќа+Прилагодливи LED светла+Стојат

2.0 ПРАТЕНИК HD 1080P Индустриски Микроскоп Камера VGA USB AV Три Излезен Интерфејс+8X-130X C-планината Леќа+Прилагодливи LED

 
DEN 5760.00
DEN 5414.00

Стока
Во продавницата


Овој производ е погоден за PCB одбор, хардвер, конектори, FPC, текстил, сметки, различни визуелна индустриски тестирање, дигитални лупа, медицински истражувања, криминална истрага и други области. Особено применливи за конектори, поврзување терминали, IC нозе рамност, авион coplanarity на линија откривање. HD пиксели, со користење на стандардни В-тип интерфејс, со VGA + USB + AV интерфејс, high-definition камера, сликата директно на екранот.
Камерата специфични параметри : Модел : B31 Резолуција : 1920 * 1080 P CCD интерфејс : CS Излез : USB / AV / VGA Рамка го оценувате : 45 FPS формат на Слика : JPG формат за Видео : MOV Ефективни пиксели : 2.0 ПРАТЕНИК Баланс на Белата боја : Еден Баланс на Белата боја / Manual / Авто Функција : резолуција, камера, видео, контрастот, крст линија, хоризонтална вертикална слика, фиксна екран замрзнување, не ги размачкаме Работна температура : -20 ℃ -70 ℃ OSD : англиски / Кинески C-планината леќа : Зголемување на Моќта на 0.12 - 2 X (за 8 X - 130 X на екранот) Работа на далечина : 50mm-200mm видното поле : 2.4 mm-32-милиметри Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА) Тежина : 210g Пакет incluede : 1 x Микроскоп Камера 1 x Адаптер (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU Адаптер за слободни) 1 x 8 X-130 X C-ПЛАНИНАТА Леќа 1 x Микроскоп workbench 1 x прилагодливи LED светла 1 x VGA Линија


Карактеристики на производот

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Број На Модел На:
B31
Материјал:
Метал
Теорија:
видео микроскоп

Поврзани производи