• Цената е намалена.
  • Свеж
За LP154WU1-TLA1 LTN154U2-L05 М. RT2270 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(VGA) LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1920X1200

За LP154WU1-TLA1 LTN154U2-L05 М. RT2270 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(VGA) LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1920X1200

 
DEN 1080.00
DEN 1026.00

Стока
Во продавницата

RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено. Тие не се вклучени во комплетот.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.62 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Б uyer Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.И резолуцијата е до 1440x900. RT2270 е LCD одбор за контрола, таа го поддржува меѓу 14 и 19 инчен LCD
панел со еден /dual LVDS интерфејс.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .
* Овој одбор бара DC 12 V 3. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1920X1200
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
LTN154U2-L06 LQ154M1LW02
компатибилни модели 2:
LTN170WU-L01 LTN170CT03
компатибилни модели 3:
B170UW01 V. 0 LTN170WU-L01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи