• Цената е намалена.
  • Свеж
За AA084XB01 VGA+DVI М. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1024*768

За AA084XB01 VGA+DVI М. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1024*768

 
DEN 1155.84
DEN 1098.00

Стока
Во продавницата

0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. RT2261 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за DVI влез) .
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција. Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 1920x1080
М.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD. RT2261 е следи одбор за контрола. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки. Тие не се вклучени во комплетот.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
За AA084 XB01 VGA+DVI М.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и DVI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
Нашиот работен ден(понеделник -.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачувам
12 VDC 3. RT2261 LCD/LED Контролер Возачот Одбор LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1024*768
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
Опис :
М.И резолуцијата е до 1920x1080.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат. RT2261 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1024x768
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
vga dvi
компатибилни модели 1:
LTN121X1-L02
компатибилни модели 2:
LP150X08-TLA2 B150XG01 V2
компатибилни модели 3:
LT141X7-124 L141X1
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот:
контролор возачот одбор

Поврзани производи