• Цената е намалена.
  • Свеж
Џеб Дигитални Накит Скала 200g/0.01 g Грам Рамнотежа на Тежината Електронски W305

Џеб Дигитални Накит Скала 200g/0.01 g Грам Рамнотежа на Тежината Електронски W305

 
DEN 218.88
DEN 197.00

Стока
Во продавницата


Материјал : Пластика
Боја : како што е прикажано
200g/0.01 g се две вид на копчињата за да изберете
200g/0.01 g со Лепак клучеви
Автоматско исклучување : 30 секунди исклучете за да се заштеди енергија.
Калибрација : Auto calibration кога ќе го вклучите.
Батерија : 2 x 1.5 V AAA Батерија. (За Безбедноста на Превозот, Батерија, Не се Вклучени!)
Повеќе Тежина Единици : g, оз, tl, ct.
3 Копчиња : ЕДИНИЦА Копчето, Tare Копчето ON/OFF Копчето.
ЕДИНИЦА Копче за менување на единица од g, оз, tl, ct.
Т(TARE)Копче за отстранување tare.
Висока прецизност 200g/0.01 g накит скала, прекрасна алатка за Мерење Накит.
Големина на :
Количина : 1 КОМПЈУТЕР
Answer : ___________________________ Note :
1.Таму може да биде 0-1cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето.
2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!
Пакување :
1 x Висока прецизност Скала
1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот
Батеријата не е вклучена


Карактеристики на производот

Бренд Име:
OOTDTY
Тип:
Џеб Скала
Број На Модел На:
3W180116-15
Напојување:
2 x 1.5 V AAA Батерија. (За Безбедноста на Превозот, Батерија, Не се Вклучени!)
Дисплеј Тип:
LCD
Точноста:
0.01 g
Номинална Оптоварување:
200g

Поврзани производи