• Цената е намалена.
  • Свеж
YobangSecurity 433mhz Безжична Соларни Отворено Водоотпорен Милениче Имунитет Пријателски ПИР Сензор за Движење За Домашна Безбедност Аларм Систем

YobangSecurity 433mhz Безжична Соларни Отворено Водоотпорен Милениче Имунитет Пријателски ПИР Сензор за Движење За Домашна Безбедност

 
DEN 3139.20
DEN 2982.00

Стока
Во продавницата


433mhz Интелигентни Безжичниот Водоотпорен Соларни Отворено ПИР сензор за движење Детектор
Анти-пет 25 KG За дома Безбедна Аларм Систем
Опис : Безжичен Интелигентен 2 PIRs Отворено Детектор Со Соларна Енергија 8 бендови на чувствителноста за опција Анти директна или рефлексивни сонце Анти силно mutative топло/ладно воздух Дигитални животната средина температура откривање Интелигентни соларни полнење технологија Чисто безжична емитува структура, лесна инсталација Подесувате&низок напон аларм Пренос фреквенција за опција : 433 MHZ
Функција : 1. Батеријата моќ : 3*1.2 V ААА Ni-МЗ Наплаќа батеријата 2. Загрее период : 40-ти години 3. Инсталирајте high : 1.5 м.-2.4 m 4. Слаба батерија аларм : 3.3 V 5. Радио емисија : ≥200m (Отворен простор) 6. Фреквенција : 433 MHz 7. Димензии : 160mm*65mm*50.5 mm
Пакет :
1 x соларна енергија ПИР Предлози ensor answer : ___________________________ Note : ова е безжичен пир сензор за движење, тоа мора да работи со алармен систем, тоа може да не работи independant.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
Yobang Безбедност
Број На Модел На:
FDL-ODPIR03
Оперативен напон:
9V батерија
Статична струја:
≥20uA
Работат на струјата:
≤30mA
Емисија Растојание:
≥100( отворен далечина)
Емисија фреквенција:
433Mhz
Кодирање Метод:
1527
Откривање Спектар:
12m (завеса 8m)
Инсталација начин:
Ѕидот haning

Поврзани производи