• Цената е намалена.
  • Свеж
Контролор Возачот Одбор М. NT68676 LCD/LED за B170PW06 V. 2 N170C2-L02 (HDMI+VGA+DVI+Аудио) 1440*900

Контролор Возачот Одбор М. NT68676 LCD/LED за B170PW06 V. 2 N170C2-L02 (HDMI+VGA+DVI+Аудио) 1440*900

 
DEN 1588.80
DEN 1510.00

Стока
Во продавницата

Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.2 A е следи одбор за контрола, која ги поддржува LED/LCD панели со резолуција до 2048 X1152. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.A)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
ДЕМО : ( TFT LCD екран не е вклучена во овој пакет.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез,
ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .2 A е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 5.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded . )
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка. Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
Тие не се вклучени во комплетот.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ. Синхронизација бара синхрони сигнал кој
хоризонтална и вертикална синхронизација се одделени.2А може да се синхронизира со компјутерот автоматски. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.2А поддржува динамичен контраст контрола, приклучок за слушалки влез и дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440*900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI DVI Аудио VGA
компатибилни модели 1:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 2:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 3:
LTN170U1-L01 B170PW02
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи