• Цената е намалена.
  • Свеж
Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За LTN154BT02 B154PW04 1440x900 LVDS повторна употреба со Лаптоп

Т. VST59.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За LTN154BT02 B154PW04 1440x900 LVDS повторна употреба со Лаптоп

 
DEN 1819.68
DEN 1728.00

Стока
Во продавницата

Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.0 ЕДЕН адаптер
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваат :
12 VDC 3.
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ - 5 ЧАСОТ НАУТРО И
.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( Т VST59)
1x LED Инверторот Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
1x Далечинска контрола
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел/DVI кабел/HDMI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
Тие не се вклучени во комплетот. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.Тоа може да го поддржи помалку од
22 инчен LCD панели wiich резолуција е до 2048 X1152. VST59 е аналогни ТВ одбор за контрола,која е погодна за Азија-Пацифик и Средниот Исток пазарот. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.03 LCD/LED Контролер Возачот Одбор(TV+HDMI+VGA+CVBS+USB) За LTN154 BT02 B154 PW04 1440x900 LVDS повторна употреба со Лаптоп
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.3 ЕДЕН адаптер
12 VDC 4.
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Опис :
Т.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded .
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA влезниот сигнал( Стандардна VGA влез ) . VST59 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 7.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи