• Цената е намалена.
  • Свеж
М. NT68676 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За N154I2-L02 CLAA154WA05AN (HDMI+VGA+DVI+Аудио) LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1280*800

М. NT68676 LCD/LED Контролер Возачот Одбор За N154I2-L02 CLAA154WA05AN (HDMI+VGA+DVI+Аудио) LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп

 
DEN 1583.04
DEN 1504.00

Стока
Во продавницата

За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.A)
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
ДЕМО : ( TFT LCD екран не е вклучена во овој пакет. )
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел/DVI кабел/HDMI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.2 A е следи одбор за контрола, која ги поддржува LED/LCD панели со резолуција до 2048 X1152. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Опис :
М. Тоа ги поддржува повеќето на LCD панелот од 12.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез, ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.2 A е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 5.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded . Синхронизација бара синхрони сигнал кој
хоризонтална и вертикална синхронизација се одделени.
Тие не се вклучени во комплетот.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3.2А поддржува динамичен контраст контрола, приклучок за слушалки влез и дигитален контрола на јачина на звук истовремено. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1280*800
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI DVI Аудио VGA
компатибилни модели 1:
N121IB-L06
компатибилни модели 2:
PQ101WX01 HSD101PWW1-A00
компатибилни модели 3:
B101EW05 V. 3 PQ101WX01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи