• Цената е намалена.
  • Свеж
нова За psp5530 дуо bBattery Нов 2600mAh Замена на батеријата За Prestigio PSP5530 дуо паметен телефон

нова За psp5530 дуо bBattery Нов 2600mAh Замена на батеријата За Prestigio PSP5530 дуо паметен телефон

 
DEN 378.72

Стока
Во продавницата


нова За psp5530 дуо b Battery 100% Нов 2600m Ah Замена на батеријата За Prestigio PSP5520 дуо паметен телефон
Опис На Производот 1.Користи најновата Литиум Јонска батерија технологија. 2.Интегрирани microchip го спречува преполнувањето и издолжува на животниот век на батеријата. 3.Најдобар замена на резервни батеријата за вашиот телефон. 4.Оваа Батерија, исто така, може да биде обвинет во телефонот директно преку мобилен телефон полнач. важни забелешки : 1. Користете оригинални или сигурен полнач. 2. Не се фрли на батеријата во оган или вода. 3. За да се избегне имајќи го во temp над 45 степени или тоа може да предизвика експлозија. 4. Не притискање тоа или намалувањето од голема височина. 5. За да се спречи краток спој, никогаш не го стави заедно со диригенти, како што се копчиња,монети и сл. 6. Чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако 's standby. 7. ЈП или пластична кеса како на вашите барања. 8. Пред одредување, секој PCB е тестиран за да бидете сигурни дека IC работи, како и капацитетот. Нашата Предност : 1. Под ист квалитет, што може да се добие најниска цена од нашата фабрика. 2. Добиете вашиот нови производи пред вашите конкуренти. 3.Лесно онлајн нарачување : Без минимум цел количество (MOQ). 4. Трговија на големо попусти : одлични коефициенти за вас. 5. Превозот на вашиот магацин директно (од Врата-до-Врата). 6. Капка-превозот на располагање. 7. Нашата фабрика е еден-стоп на снабдувачот за сите вашата батерија потреби. 8. Високиот капацитет на батеријата се протега на времето на мирување и времето на разговор. 9. Dual IC заштита дизајн обезбедува безбедноста и се протега на batterys животен циклус. 10. Една година гаранција ветување, ние ќе го замени погрешни батерија withno доплата. 11. ОЕМ, ODM за вас. 12. Ако сте заинтересирани во овој бизнис, но не се сигурни за што да правам,да ви даде најдобри предлози за истражување на пазарот за да се изгради awin-win ситуација. Покрај тоа, ние исто така нудиме OEM услуга,што значи дека може да customizethe производ база на yourrequirement. Совети : 1. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. 2. Ние немаме обврски нема природни фактори кои се предизвикани од виша сила. 3. Сите проблеми ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ние сме мило да знаат вашиот било побарувачката повторно и одговор на вас како е можно поскоро.


Карактеристики на производот

Капацитетот на батеријата(mAh):
2201mAh-2800mAh
Компатибилен Бренд:
Други
Број На Модел На:
psp5530
Оригинал или Не:
Компатибилен
Бренд Име:
Matcheasy
Квалитетот сертификација:
UL
Име:
UVR
Напон:
3.8V

Поврзани производи