• Цената е намалена.
  • Свеж
Рингишпил снимање фармацевт лента машина за 5~ 25мм широк лента 10 ~ 60mm долго лента RT3000

Рингишпил снимање фармацевт лента машина за 5~ 25мм широк лента 10 ~ 60mm долго лента RT3000

 
DEN 6297.60
DEN 5983.00

Стока
Во продавницата


Рингишпил снимање фармацевт лента машина за 5~ 25мм широк лента 10 ~ 60mm долго лента
фотографијата покажува :
Карактеристики : Откако ќе хит на едно копче, тоа стапови на ленти на половина пат околу, како што намалувања. Bobbin слободни, може да се стави било која големина на ролна, antistatic ABS тело. Многу лесно да се работи, да ја Промените должината на лента и проред од страна knob. Едноставно промена и големи и мали ножеви. Тие не треба да бидат прилагодени. Им се овозможи да се намали многу видови на лента со една машина. Единствена храна систем места лента на рингишпил за лесно отстранување. Достапни лента тип : ПВЦ лента, крпа лента, стакло лента, pp лента, двојно-страна лента, capton итн.
Предности : Може да се намали Високи-температура отпорни ленти без виткање. Може да се намали многу тенок лента, мин. 3мм ширина.
Спецификации : на Располагање Ширина : 5 ~ 25мм Достапни Должина : 10~ 601mm Напојување : AC110 V 60 Hz / AC220 V 50 Hz Мерење : 120×250×150mm Н W : 3.0 Kg
Ние производство автоматски лента точење, автоматски етикета точење, сигурен квалитет и конкурентна цена.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
LZHZXY
Број На Модел На:
RT3000
Состојба:
Нови
Тип:
машина за сечење лента
моќност:
40W
Напон:
110V/220V
На смолкнување shearing ширина:
10мм-60mm
Должина:
5мм-25мм
со англиски Упатство:
Yes
Број На Производ:
FL0666

Поврзани производи