• Цената е намалена.
  • Свеж
6x35mm 3.7 V 2.8 W електротермичка филм греење polyimide мембрана ПИ електротермичка филм за греење нафта пан греење греење плоча

6x35mm 3.7 V 2.8 W електротермичка филм греење polyimide мембрана ПИ електротермичка филм за греење нафта пан греење греење плоча

 
DEN 1151.52
DEN 1094.00

Стока
Во продавницата

Основна спецификација : demension : 6*35 mm напон : 3.7 V Моќ : 2.8 W Температура опсег : -190~205°C Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. перформанси параметар ◆ На термо слој : polyimide филм
◆ Греење, основни : алуминиум лист
◆ Дебелина : < 0.2 мм
◆ Работна температура : -190-205 степени
◆ Моќ отстапување : ◆ доведе жица затегнувачка цврстина : > 5 N
◆ Лепило адхезија : > 40 N/100mm Опис на Производот : polyimide филм ПИ електротермичка филмот е polyimide филм изолатор, проводници за греење на елемент со фолија, метална жица, со високи температури и висок притисок термички синтеза. Polyimide филмот има одлична изолација сила, одлични електрични сила, одлична термичка спроводливост, одлична отпорност на стабилноста, па тоа е широко се користат во областа на електрични апарати. Примена опсег : 1 научна анализа инструменти, како што се : за коефициент коефициент на топлинска спроводливост (или термички коефициент) да се обезбеди постојана температура извор, медицинска опрема, итн., да се стабилизира работна температура на optoelectronic devices. 2 во употреба при ниски температури средина, направи опрема за да стигнат на безбедно температура. На пример : сателити, вселенски летала и авиони инструменти како што се простории и опрема, кои се користат во висока географска ширина инструменти како што се читач на картички, анти ниска температура, течни кристали опрема, како ЛЦД. 3 вакуум греење и печење поле. 4 автомобил масло тавата за греење, по огледало во прилог на мраз, антена или радар во прилог на снег, во прилог на греење на елемент. 5 здравствена нега и убавина инструменти индустрија. 6 топол кревет 3 D печатење серија на топлинска карактеристики на Производот : мека, добри перформанси, може да биде свиткана, брзо греење брзина, долг животен век.


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
6x35mm
is_customized:
Yes
Тип:
Моќ Алатка Делови
боја на линија:
rondom
Линија Должина:
20CN-50CM
Надвор Линија позиција:
rondom
Дебелина :
за 0.2 мм
Надвор од линија:
rondom

Поврзани производи