• Цената е намалена.
  • Свеж
Дигитални Храна Термометар со Магнет Расклопна Сонда Инстант Прочитајте СКАРА Скара Кујна Алатка MYDING

Дигитални Храна Термометар со Магнет Расклопна Сонда Инстант Прочитајте СКАРА Скара Кујна Алатка MYDING

 
DEN 249.12
DEN 187.00

Стока
Во продавницата

Дигитални Храна Термометар со Магнет Расклопна Сонда Инстант Прочитајте СКАРА Скара Кујна Алатка MYDING Опис : Функција :
Брза размена на Инстант Прочитајте Термометар : Оваа храна термометар само треба 4-8 секунди за да се прочита температура. На perfact и практични кујна алатка за денот на Благодарноста & Божиќ турција, staek, торта, пита, cookie
Повеќе Точни : Нашите дигитални кујна термометар можат да го контролираат грешка спектар ±1.0℉, не warry за над или под готвење, одличен турција термометар
Лесен За Користење : со Овој дигитален месо термометар само 2 чекори треба да се користи, Три функција копчиња ви помогне да направите сè што сакате, батерија вклучени
Поширок Опсег&Подолго Сонда : Нашата готвење термометар со температура спектар на -58℉ да 572℉(-50-300℃), и 4.5 инчи свитлива сонда
4-6seconds за месо и 4-20 секунди за течни
Температурата Точност : ±0.9°F (±0.5°C) од 32 до 212°F (0 до 100°C)
Опсег : -58~572°F (-50~300°C)
°F/°C switchable : Да
10 минути Авто-оф
Држете температура функција, тоа ќе го "држи" на температура читање додека притисне повторно
Храна-безбедно ABS пластика случај и нерѓосувачки сонда
Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Термометар
1 x Упатство
1 x AAA Батерија


Карактеристики на производот

Термометар Тип:
Дигитални
Термометар Употреба:
Кујна Термометри
Материјал:
Метал
Бренд Име:
centechia
Тип На Производ:
Термометри
Број На Модел На:
125426
Тип:
Домаќинство Термометри

Поврзани производи