• Цената е намалена.
  • Свеж
GP100 1/4 бран Професионални GP Антена надворешна антена BNC или њу џерси со 8meters 26ft. кабел forFM предавателот моќ подолу 150w

GP100 1/4 бран Професионални GP Антена надворешна антена BNC или њу џерси со 8meters 26ft. кабел forFM предавателот моќ подолу

 
DEN 2640.00

Стока
Во продавницата


1/4 бран Професионални GP Антена за 5w,7w,15w,30w,50w,100w FM Предавателот BNC или њу џерси со 8meters 26ft. кабел
Бесплатен превозот
Ова е само еден 1/4 бран GP антената во светот, која лесно може да се прилагоди на точноста фреквенција за да го поправи вашиот FM предавателот. Тоа е, исто така, дизајнот на анти-дожд и леснотија . Тоа е многу сигурен дека оваа антена е вашиот најдобар избор за вашето FM предавателот.
Карактеристики :
1.Изработени целосно од auminum легура. 2.Нема потреба од било грижи за вода 3.Усвојување на дизајн на анти-дожд, e ven под поројниот дожд, водата нема да се прелеат во интерфејси, што резултира со оштетување. 4.Само една од 1/4 бран GP антената во светот, која лесно може да се прилагоди на фреквенцијата за фикс FM предавателот. Опис : 1.Фреквенција : 89.5 MHz-94.5 Mhz(A+B1) 95.5-100.5 Mhz (A+B2) 100.5 Mhz-105.5 Mhz(А+Б3)
2.Центар Фреквенција : 92 MHz / 98 MHz / 103 MHz 3.Стекнат : 3.5 d B 4.VSWR : пониска од 1,5 5.Отпорност : 50Ω 6.Моќност : 1 W-100 W ( 5w,7w,15w,25w,30w,50w,100w)
7.Кабел конектор : BNC или NJ(ве молиме, известете нè која ви треба.)
Пакетот Вклучува :
1 × 1/4 бран Gp антена
1 × 26ft. кабел со BNC или NJ( ве молиме, известете нè која ви треба. Фреквенција : 89.5 MHz-94.5 Mhz(A+B1) 95.5-100.5 Mhz (A+B2) 100.5 Mhz-105.5 Mhz(А+Б3) имаме њу џерси и BNC конектори за кабелот, ве молиме дозволете ни да знам кој сакате. Оваа споредба помеѓу 1/4 бран антена и нормално антена.
Остави еден е нашиот 1/4 бран антена и право еден е нашиот пред нормално GP антена.
На 1/4 бран антената што е анти-дожд и nromal антена не е . Па нормално антената е многу лесно да ' рѓа


Карактеристики на производот

Бренд Име:
fmuser
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
GP100
Фреквенција:
89.5 MHz-94.5 Mhz(A+B1) 95.5-100.5 Mhz (A+B2) 100.5 Mhz-105.5 Mhz(А+
Добивка:
VSWR:
помал од 1,5

Поврзани производи