• Цената е намалена.
  • Свеж
М. NT68676 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (HDMI+VGA+DVI+Аудио) За LP156WH2(TL)(А1) N156B6-L0B 1366*768

М. NT68676 LCD/LED Контролер Возачот Одбор (HDMI+VGA+DVI+Аудио) За LP156WH2(TL)(А1) N156B6-L0B 1366*768

 
DEN 1584.48

Стока
Во продавницата


*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Во Комбинација Испорака
За мулти-објект нарачки, ве молиме да НЕ се изврши уплата до вас имаат освоено сите предмети што сакаат да се комбинираат.2А може да се синхронизира со компјутерот автоматски.2А поддржува динамичен контраст контрола, приклучок за слушалки влез и дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
Тие не се вклучени во комплетот. Ве молиме да се консултирате со нас ако имате било какви други
прашање или сакате да ги користите за полнење за други LCD панел. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.3 ЕДЕН адаптер :
12 VDC 4.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно)
* Се поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола (поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете
на VGA или HDMI или DVI влезниот сигнал( Стандардна VGA влез, ве молиме да го користите копчето копчиња да се префрлат за HDMI / DVI влез) .
Нашиот работен ден(понеделник - Петок-ден) :
ДОН : 9 СУМ - 6 ЧАСОТ RU : 4 ЧАСОТ - 1 ЧАСОТ
О : 11 AM - 8 ЧАСОТ ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 1 AM - 10 AM
DE : 2 СУМ - 11 AM НАС : 8 ЧАСОТ - 5 ЧАСОТ НАУТРО И
.
П : Како да го најдам мојот LCD број на модел и број на верзија ?
A : Нормално етикетата на LCD грб вклучува информации како што се LCD модел и број на верзија.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел/DVI кабел/HDMI кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.1" 55" со LVDS
интерфејс и резолуција од 2048x1152, plug & play комплет, треба лемење не е ne eded . Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD.
Опис :
М. )
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М NT68676 2.67 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1366*768
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
HDMI DVI Аудио VGA
компатибилни модели 1:
LP156WH4(TL)(А1)/(TL)(N1)
компатибилни модели 2:
LP156WH2(TL)(А1) N156B6-L0B
компатибилни модели 3:
B156XW02 LTN156AT02
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи