• Цената е намалена.
  • Свеж
Батеријата INR21700 3750mah Li-Ni Батеријата 3.7 V 40A за Електронска Цигара Mod/Полнење на батеријата 2 парчиња 21700 40a електрични алатки батеријата

Батеријата INR21700 3750mah Li-Ni Батеријата 3.7 V 40A за Електронска Цигара Mod/Полнење на батеријата 2 парчиња 21700 40a електрични

 
DEN 576.00
DEN 420.00

Стока
Во продавницата


Батеријата INR21700 3750mah Li-Ni Батеријата 3.7 V 40 A за Електронска Цигара Mod/Полнење на батеријата 21700 електрични tools/ 2pcs 21700 батеријата
Опис На Производот :
Модел : IMR21700 A
Големина : 21700
Хемија : IMR
Номиналниот Капацитет : 3750m Ah
Номиналниот Напон : 3.6 V
Празнење : 40 A Max Континуирано
Позитивни : Стан
Батерија : Да
Димензии : 21mm x 70.1 mm
Тежина : 61.2 g
Пакетот Вклучува : 2 ПАРЧИЊА IMR21700 A 3750m Ah Батеријата во Многу / 1pcs батерија полнач.
Дознај повеќе информации од Техничка Спецификација :
Слики Покажуваат :
Примена :
Важно :
Никогаш не се целосно празнење li-ion батеријата (подолу 2.5 V под оптоварување ).
Полнење целосно да се 4.2 V пред првата употреба.
Никогаш не користете сила да се инсталира (вметнување) li-ion батерија.
Не користите стар и нов батеријата клетки заедно.
Се користи само високо квалитетни батерија полнач.
Не го изложувајте на топлина.
Не правете краток (поврзи) позитивни (горе) и негативниот (дното) на батеријата терминали (контакти). Имајте батерија што не е во употреба во пластичен држач (или било изолациони сад).
Никогаш не ја полните батеријата преку 4.25 V (уште една причина да се користи за висок квалитет на батерија полнач).
Не полнење на надзор, освен ако со помош на интелигентни полначот која исклучува по целосно полнење.
Не чувајте вашиот li-ion батерии целосно наполнета (за подолг временски период).
Продавница во ладно и суво место на околу 3.7 V (складирање трошоци).
По батеријата е испразнета-не го остават празни=>бесплатно тоа како е можно поскоро.
Испорака и Испорака :
1.Кина Пост Воздух Mail( (www.17track.net) : За 15-60 Дена да пристигнат.
2.DHL(www.dhl.com) : Околу 5-15 Дена да пристигне
3.EMS : (www.ems.com.cn) За 7-15 Дена да пристигне
4.ПРОЗОРЦИ : (www.ups.com) 2-7 работен ден
За Повратни Информации :
1.Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.
2.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута,но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.
3.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
Совети :
Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени?
За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која трае само 5-10 дена да пристигнат.
За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно и нема да оставите информации за нас, ако би сакал да.
Како можам да track my парцела?
Можете да ги пратите на вашиот парцела на следниве веб-сајт со користење на вашиот следење на број : www.17track.net/en (Копирани на пребарувачот за да ја отворите)
Што да правам кога купување заштита времето истекува?
Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. Па вашите пари нема да одат на моја сметка.
Дали има некој царина?
Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина. Но, поради различни политики во различни земји, не може да биде царина што треба да се плати од страна на купувачот. Така можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат.


Карактеристики на производот

Номиналниот Напон:
3.7 V
Замена На Батеријата:
Yes
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
21700 батеријата 3750mAh
Пакет:
Пакет 4
Батеријата Број:
2
Бренд Име:
Turmera
Тип:
Li-Ion
Големина:
19.99*70.1mm
Номиналниот Капацитет:
3750mAH
Номиналниот Капацитет:
3750mAH
Номиналниот Напон:
3.6 v
Max.постојано испуштање струја :
40A
Тежина:
61.2g/pcs
тип 4:
21700 мо
21700 батерија Тип 2:
INR21700-48g(pk)
Примена:
Електрични tools/270 кутија
ПАКЕТ СЕ ВКЛУЧЕНИ:
2 ПАРЧИЊА 20700 батеријата
Тип 13:
21700 ќелија
Батерија Тип 4:
батеријата 21700 40A

Поврзани производи