• Цената е намалена.
  • Свеж
Нови Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 За B170PW04 B170PW01 Бесплатен Превозот

Нови Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 За B170PW04 B170PW01 Бесплатен Превозот

 
DEN 1062.24
DEN 1009.00

Стока
Во продавницата


* Овој одбор бара DC 12 V 3.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) .
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено. RT2270 е следи одбор за контрола.
Тука е насобраните LCD сет :
Сега уживајте во успехот на DIY монитор, нашиот професионален инженер секогаш ќе биде среќен да се помогне
ако има било какви прашања, ви благодариме!
Исто така можете да го погледнете ја нашата видео водич на youtube, ви благодариме!
Линкот на воведе :
Ние се грижиме вашите потреби
Ние го прифатат плаќање преку Зачувам, можете да платите со вашата кредитна картичка или дебитна картичка преку Зачувам. Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 1920x1080
М.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ. RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC.И резолуцијата е до 1920x1080.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи.
Опис :
М.
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење. Тоа ќе биде изненадување дека вашиот неискористени LCD ќе биде на добар употреба, и веќе се отпад.
Ние ќе ви одговори на сите прашања од крајот на наредниот работен ден. RT2270 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
Нашите услуги на клиентите претставници одговори на прашања преку e Bay систем за пораки дневно на работни дена.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 2:
LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4)
компатибилни модели 3:
LTN170WX-L05 LP171W01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи