• Цената е намалена.
  • Свеж
Yobang Безбедност на Безжични GSM&WIFI Smart Home Security Алармни Системи Колекции Инфраред Сензор за Движење Вратата Сигнализација со СТАН Контрола

Yobang Безбедност на Безжични GSM&WIFI Smart Home Security Алармни Системи Колекции Инфраред Сензор за Движење Вратата Сигнализација

 
DEN 7896.00
DEN 7264.00

Стока
Во продавницата


>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign.или испратете аларм информации за внатрешната безбедност центар. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување. 1*Аларм Домаќин+6* Безжичен ПИР Детектор на Движење+10* Безжичен Сензор за Врата+4* Безжичен Далечински Контролер++1* Безжичен сирената +2*RFID Keyfobs+ 1*безжичен паника копчето+ 1*Безжичен Детектор на Чад
. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. *Поддршка на надворешниот безжични сирената. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : >>>Пакет содржина : Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас.11b/g/n RF стандарден Режим на батеријата : 3. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број.Се назначи security guard мисија(јас.
>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. *Онлајн GPRS да се добие опрема статус,автоматски аларм кога не сте на интернет. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона. *Центар за далечински управувач. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација.
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. Излезот го одложи : по поставувањето на домаќинот да биде РАКА на државата,со цел да се избегнат одлуки на аларми за корисници оставајќи и полагање на Рака зони,одложување на времето на алармот. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување.


Карактеристики на производот

Големина:
180*130*15mm
моќност:
110V-240V
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Излез Број:
99
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS,Алармот
Екранот:
Yes
Број На Модел На:
YB10347
Зона Број:
99
GSM фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
Фреквенција:
433Mhz

Поврзани производи