• Цената е намалена.
  • Свеж
За LP171WP4(TL)(Б1) LTN170X2-L02 Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 Бесплатен Превозот

За LP171WP4(TL)(Б1) LTN170X2-L02 Контрола на Возачот Одбор VGA LVDS Следи повторна употреба со Лаптоп 1440x900 Бесплатен Превозот

 
DEN 1058.40
DEN 1006.00

Стока
Во продавницата

Синхронизација бара синхрони сигнал кој хоризонтална
и вертикална syncare одделени.
Ве молиме да обрнете atte ntion на работната понуда за контролер одбор како следново :
S upply како лево слика покажа дека може да работи, но вистинскиот не!!
* Да се заштити овој одбор од оштетување, висок квалитет адаптер е препорачуваме, можете да купувате од нашата продавница, како и со
кликнете подолу линкови :
12 VDC 3. Целосна детали на нашата политика на враќање се вклучени
за секој производ детали страница.
*Според горенаведените управувана начин , потоа да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, Поврзете LVDS со LCD конектор и одбор за контрола
(поврзете го означени LVDS област со 1 st pin), а потоа внесете го VGA влезниот сигнал ( Стандардна VGA текст ) . Ако LCD не
не осветлена, тогаш осветлувањето е скршен, ќе треба да го замени светилки.
* Ве молиме да се подготви VGA кабел и адаптер за контролорот одбор сте го купиле. RT2270 е со интерфејс шоу во подолу :
Одбор Големина : 4.
Опис :
М.71 во(Ж)
спецификација на контролорот одбор
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме оставете порака на вашиот LCD модел и верзија кога ќе се направи исплата ,ви благодариме !
Пакетот Вклучува :
1x LCD/LED Контролер Одбор ( М RT2270)
1x CCFL Invertor Одбор
1x Тастатура со Кабел
1x LVDS Кабел
Купувачот Совети :
Ве молиме бидете сигурни дека за вертикална и хоризонтална возач во вашиот LCD уште работи,овој одбор не може да го поправам ако тоа не функционира.
* Бидејќи возачот и напон варира од различни Екраните, ве молиме да не било промена џемпери на табла, или со користење на комплет за
други LCD со различен број на модел , инаку може да се оштетат вашиот LCD. Ако примите некој предмет кој не е во состојба како што е опишано, ние веднаш ќе ви обезбеди на наплата или замена Доколку вашиот објект не одговара или не сакате, можете да го вратите за еден наплата (помалку превозот).
*Да се применуваат со DC 12 V моќност
* Целосно поврзување на полнење. Или тоа е многу интересно
нешта да се направи следи успешно со себе.
Ракување & Превозот Време
Ракување со Времето : 1 бизнис дена
Превозот Време : 11-3 0 работни дена
Ние стоиме зад сите наши производи со 30 ден парите назад гаранција.
* линк клучните копчето одбор, (започнува од левата страна, и остави некои пиновите на правото празно), и поврзете инверторот со контролер
одбор, а потоа Поврзете 12 V DC моќност до одборот за LCD CCFL осветлување светилка тест.0 ЕДЕН адаптер :
Инсталирајте Совети :
* Чувајте го грб далеку од метални предмети кога моќта се применува, или тоа може да предизвика краток-намалување или оштетување на главната IC. Тоа може да го поддржи LED/LCD панели кои резолуција е до 1920x1080
М. За врати пратката ве молиме контактирајте со нас преку e Bay со снабдување ни реден број и причината за враќање (Return
прифатливи до 15days откако ќе ги примите објект Наплата ќе се издаде во рок од 1-2 работни дена по приемот на врати објектот
Ве молиме контактирајте со нас (e Bay Пораки приоритетни) и ни овозможи да го направи тоа право ако имате било какви прашања со вашата нарачка. RT2270 е следи одбор за контрола.
LCD не може да биде осветлена ако моќ тековната не се применува, како што е наведено.
* Овој одбор бара DC 12 V 3.
Ова е одличен сет на лесен и повторното LCD контролер за полнење која се користи за да се претвори во неискористени LCD панел во десктоп компјутер/PC
следи.
Ако на LCD панелот е осветлена, тоа значи дека осветлувањето на LCD работи, тогаш можете да го исклучете го моќ.3 ЕДЕН текст моќ за LCD екран со големина под 17inch, и DC12 V 4А-за LCD меѓу 17 до 22 инчи. RT2270 може да ги поддржи динамичен контраст контрола,приклучок за слушалки влез и Дигитален контрола на јачина на звук истовремено.
* Ве молиме цел директно ако вашиот LCD број на моделот е иста како нашата наслов, или ве молиме да ни оставите порака со вашиот LCD
модел и верзија кога ќе се нарачување.


Карактеристики на производот

Бренд Име:
laez evaw
Тип На Производ:
Панел LCD Комбо
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Eletromagnetic
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Број На Модел На:
no
Резолуција:
1440X900
Сигнал Интерфејс:
LVDS
Влезни порти:
VGA
компатибилни модели 1:
B170PW06 LP171WP4-TLN1 TL02
компатибилни модели 2:
LP171WP4(TL)(N2) LP171W01(А4)
компатибилни модели 3:
LTN170WX-L05 LP171W01
Земја/Регион на Производство:
Кина

Поврзани производи