• Цената е намалена.
  • Свеж
DXF Lipo Батеријата 2S 7.4 V 5000mAh 50C Li-Полимер РК Автомобил Пакети со Т Приклучок за РК Брод UAV Летало FPV за 1 / 10 1 / 8 РК Автомобил Лебдат

DXF Lipo Батеријата 2S 7.4 V 5000mAh 50C Li-Полимер РК Автомобил Пакети со Т Приклучок за РК Брод UAV Летало FPV за 1 / 10 1

 
DEN 1651.20
DEN 1404.00

Стока
Во продавницата

DXF Lipo Батеријата 2 S 7.4 V 5000m Ah 50 C Li-Полимер РК Автомобил Пакети со Т Приклучок за РК Брод UAV Летало FPV за 1 / 10 1 / 8 РК Лебдат Автомобили,Рк Тркачки Автомобил со РК Работи(тежок Случај)
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди.DXF користите само Одделение клетката. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Опис
Бренд : DXF Батеријата
Капацитет : 5000m Ah
Континуирано празнење стапка : 50 C
Пукна го Оценувате : 100 C
Напон по келија : 3.7 V
Максимален напон по келија : 4.2 V
Напон на пакет 7.4 V
Максимален напон по пакет : 7.4 V
Клетки : 2 S
Приклучок : Plug Т
Големина : 138*45*25mm (±0-3мм)
Тежина : 284± 2g
Пакување листа : 1pcs x 100% нов 7.4 V 5000mah 50 C Т Plug тежок случај Lipo Батеријата
Забелешка Внимание :
Не над задолжен повеќе од 4.2 V и воопшто не текот на испуштање подолу 3.7 V
Не го стави крај на висока температура состојба.
Не фрли во оган.
Не фрли во вода.


Карактеристики на производот

Испуштање го оценувате:
50C
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
DXF
Големина:
138*45*25mm/284g
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Број На Модел На:
DXF 7.4 V 5000mah 50C T -H
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Батеријата
Пластични Тип:
PC
Материјал:
Пластични
Технички параметри:
Вредност 3
Надградба На Делови/Додатоци:
lipo батеријата

Поврзани производи