• Цената е намалена.
  • Свеж
За Леново L16D1P33 по продажба на оригинални батеријата 3500mAh

За Леново L16D1P33 по продажба на оригинални батеријата 3500mAh

 
DEN 517.44

Стока
Во продавницата


180 дена по продажба на гаранција.
Висок Капацитет, Без лажни етикетирани проблем.
3А Литиум Полимер Батерија Пак се осигура Безбедноста и работни стабилност.
Интелигентни IC Заштитни плочки
Ако не сте сигурни за Моделот на вашиот мобилен телефон, ве молиме да го отстраните батеријата и
проверете единствен код на батеријата.
Ве молиме бидете сигурни дека ќе ни овозможи со точна адреса. Откако вашата нарачка испраќаат надвор,
ние не сме во можност да ги променувате превозот адреса за вас.
Превозот
Генерално, ние брод вашата нарачка во рок од 3-7 дена по вашата исплата избришани.
Ние брод со сите пакети со следење на број, сепак, пакет за следење лица е
тешко во неколку земји. Ве молиме почекајте трпеливо и не се отвори спор, вашиот
пакет ќе ви биде доставен во времето. Ако не го добиете вашиот пакети во рок од 60 дена
(90 дена за Бразил), добро прашање целосна наплата за вас.
Ние не сме одговорни за било обичај данок во земјата на дестинација, ако вашиот пакет
се одржи од страна на вашиот локален обичај, ве молиме јасно царинската веднаш штом ќе може да.
Ако излезе вашиот пакет се оштетени за време на превозот начин, ве молиме контактирајте
нашата служба за корисници прв
Било каков проблем на вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас со цел белешки, пораки, e-mail или
трговија-менаџер.
Тоа обично трае 20-45 денови за испорака, Превозот време за различни земји и
зоните може да се разликува.
За пакети во "Подготвени ДА ги Собереш" Статус, ве молиме контактирајте со вашиот локален post office
и донеси вашиот пакет ПОБРЗО.
Ве молиме не го отстраните батеријата на вашиот сопствен ако не се професионалци.
Attention Please :
Батериите се опасни и запаливи стоки, постои можност за испорака
компанијата да го запре превозот и транзит нив, ве молиме да не грижете се, па промена на
превозот метод за вас веднаш, ако тоа се случува.
Ако вашата земја не е испорака, добро прашање целосна наплата за вас, Ние го цениме
вашето разбирање и поддршка.
За Откажани нарачки и спорни нарачки, Плаќање ќе ви бидат вратени на вашата
исплата сметка преку Aliexpress. Тоа обично трае 3-15 дена за да избришете некој
наплата, Наплата пати на друг метод на плаќање може да варираат.
Ве молиме полнете ја вашата батерија пред користење.
Тоа обично треба 3-5 пати на возење велосипед за да ја активирате активната материјал на нови батерии.
Ние нудиме на 180 дена по продажба на гаранција , Било кој квалитет на прашања, во рок од 180 дена,
ние нудиме замена за слободни.
Ве молиме избегнувајте користење на полначот со лош квалитет, тие може да предизвика оштетување на батерии.
Ве молиме не го отворите или да го отстраните internals на батерии.
Ве молиме не го полначот прекувремена работа.
Ве молиме не ја ставајте батеријата во влажна средина или кои било места со вода.
Ве молиме да се избегне удирање батерии физички.
Ве молиме да се стави батерии надвор од деца да се достигне.
Оптимална Температура На Чување : -5-20


Карактеристики на производот

Број На Модел На:
L16D1P33
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП,FCC
Бренд Име:
Matcheasy
Капацитетот на батеријата(mAh):
2801mAh-3500mAh
Компатибилен Бренд:
Леново
Оригинал или Не:
Компатибилен
Име:
UVR

Поврзани производи