• Цената е намалена.
  • Свеж
QILEJVS моторното Масло Притисок Сензор Мерач Испраќачот Switch Испраќање на Единица 1/8 NPT 80x40mm

QILEJVS моторното Масло Притисок Сензор Мерач Испраќачот Switch Испраќање на Единица 1/8 NPT 80x40mm

 
DEN 277.92
DEN 228.00

Стока
Во продавницата

Карактеристики : Користи со мерач на притисок и аларм светилка,уреди со покажувач на промена на моторното масло притисок, кога масло притисок е помал од постави вредност, на сопирачките. Производот има предности на едноставна структура, лесен за инсталација, стабилен квалитет и сигурен перформанси. Карактеристики : Материјал : Метал Боја : Злато Аларм притисок : 0.08 Mpa Мерен опсег : 0-1 носители.0 Mpa Монтажа завртка : 1/8 NPT Големина : 80x40mm/3.15x1.57" Завртка големина : 10мм/0.39" Количина : 1 Компјутер Забелешка : 1. Користете клуч за да се стегне на моторот и максимална затегнување вртежен момент е 17 N.m 2. На излезот од сензорот се поврзани со жица темперамент, која обезбедува непречено пренос. 3. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 4. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 x Притисок на Маслото Сензор


Карактеристики на производот

Hysteresis:
*
Мерен Опсег:
*
Резолуција:
*
Чувствителност:
*
Стил:
Varistor Тип
Повторливост:
*
Бренд Име:
QILEJVS
Тип На Сензор:
Piezoelectric
линеарна:
*
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Тип:
Притисок На Маслото Сензор

Поврзани производи